Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nemēslo mežā!

Redakcija

Autors • 09.06.2008.

Nemēslo mežā!
Burtu lielums

Maijā Cūkmens apciemoja visus „Latvijas valsts mežu" (LVM) vides izglītības programmas „Izzini mežu!" konkursa pusfinālistus un veicināšanas balvas saņēmušās skolas. Mācību gadu noslēdzot, arī Kalsnavas pamatskolā viesojās „Latvijas valsts mežu" kampaņas „Nemēslo mežā!" tēls Cūkmens

Viņš informēja skolēnus par savu bēdīgo pieredzi mežu piesārņošanā. Cūkmens domājis – ja tu nomet papīru zemē, gan jau būs kāds, kas to pacels, ja izsvied ledusskapi krūmos, gan jau kāds to paņems. Viņš tieši tā arī darījis – ko nevajag, to mašīnai pa logu ārā. Cūkmens no dzīvespriecīga zēna pārvērties par cūku un nu klātesošos aicināja atkritumus nemest zemē.

Mūsu skolas audzēkņi Cūkmena vizīti bija izpelnījušies, aktīvi un sekmīgi iesaistoties LVM vides izglītības programmā „Izzini mežu!", kā arī piedaloties organizācijas „Mammadaba" meistarklasē un Meža olimpiādē.

Kalsnavas pamatskolas 6. klase kopā ar skolotāju Lindu Ūdri šajā konkursā saņēma visaugstāko novērtējumu. Skolēni piedalījās Meža olimpiādē un izcīnīja iespēju piedalīties olimpiādes pusfinālā Vijciema čiekurkaltē. Pusfināla noslēgumā klase veica erudīcijas testu, noskaidrojot Meža čempionu atsevišķi starp meitenēm un puišiem. Zinošākais puisis – Armands Medveckis no 7. klases un meitene – Klinta Sondare no 6. klases, viņi kopā ar skolotāju tika izvirzīti uz Meža olimpiādes finālu. Tikai sešas komandas no visas Latvijas (skolotājs un divi skolēni) jūlijā uz divām dienām dosies uz olimpiādes finālu Tērvetes dabas parkā, kur brīvā dabā notiks aktīvās atpūtas sacensības par titulu „Meža čempions" un galveno balvu – ceļojumu uz Norvēģijas dabas skolām. Fināla noslēgums paredzēts Jaunmoku pilī, kur visi finālisti saņems balvas no olimpiādes atbalstītājiem un pavadīs saistošu vakaru un nakti. Komandas, kas ieguvušas pirmās trīs vietas Meža olimpiādē, augustā lidos ekspedīcijā uz Norvēģiju. Jācer, ka kalsnaviešiem veiksies.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.06.2008.

Autore: LINDA ŪDRE
direktores vietniece audzināšanas darbā

LINDAS ŪDRES foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px