Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Varētu atsākt klātienes mācības

ZANE BIKOVSKA

Autors • 05.08.2021.

Burtu lielums

Vasara rit pilnā sparā, un vēl vairākas nedēļas gan skolēni, gan skolotāji un mācību iestāžu direktori var baudīt atpūtu un krāt enerģiju jaunajam mācību gadam. Līdz rudenim, tātad arī līdz 1. septembrim, nav palicis daudz laika, turpmākās nedēļas paies ļoti ātri, bet joprojām dienaskārtībā ir jautājums par to, kāds mācību modelis – klātienes vai attālinātais – tiks pielietots, uzsākot 2021./2022. mācību gadu.

Konkrēts lēmums vēl nav pieņemts, patlaban izskan dažādas versijas, un īstenoties var jebkura no tām. Izglītības nodaļu darbiniekiem un citām atbildīgajām personām, kas pārstāv šo jomu, jāiedziļinās pašreizējā situācijā un jāanalizē notiekošais, lai spētu pieņemt pareizu lēmumu. Piemēram, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece iesaka rudenī atteikties no šobrīd normatīvajos aktos nostiprinātā reģionālā principa, kas paredz izglītības procesa norises noteikumus atkarībā no epidemioloģiskās situācijas attiecīgajā pašvaldībā. Ja konkrētajā izglītības iestādē situācija būs labvēlīga, klātienes mācības būs iespējams īstenot arī tad, ja reģionā ir augsts un ļoti augsts epidemioloģiskais risks – tā uzskata ministre.
Tiek piebilsts, ka gadījumā, ja valdība izšķirsies par obligāto vakcināciju pedagogiem, Anita Muižniece rosinās vērtēt iespēju strādāt gan vakcinētiem cilvēkiem, gan tiem, kuri kaut vai katru dienu var uzrādīt negatīvu testu.
Lielu daļu izglītības iestāžu darbinieku ir šokējis un satraucis izskanējušais priekšlikums par obligāto potēšanos, kas nekādi nesaskan ar demokrātijas un brīvprātīgas rīcības pamatprincipiem. Latvijas skolotāju vidū ir arī tādi pedagogi, kuri gatavi pamest darbu vai jau ir to izdarījuši, jo nevēlas tikt piespiesti vakcinēties pret pašu gribu.
Arī valdības piedāvātās loterijas rīkošana, kurā varēs piedalīties visi potētie cilvēki, ir nodēvēta par cilvēku uzpirkšanu un kārtējo mēģinājumu manipulēt. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece kā vienu no savām galvenajām prioritātēm izvirzījusi klātienes mācību organizēšanu, jo tas ir vienīgais veids, kā iespējams bērniem un jauniešiem sniegt kvalitatīvu, laba līmeņa izglītību.
Uz redakciju ir zvanījuši Madonas novada iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kā mācību process tiek plānots Madonas novada skolās, arī vecāki ir ļoti ieinteresēti, lai mācību darbs rudenī atsāktos klātienē. Kā sacīja izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne – atbildīgās institūcijas vērš uzmanību uz to, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, skološanās tiks uzsākta klātienē. To ļoti vēlas arī izglītības darba speciālisti. Tiek uzsvērts – ja līdz jaunajam mācību gadam nenotiks kas līdz šim neparedzēts, klātienes mācību darbs tiks atsākts, protams, ievērojot visus nepieciešamos drošības noteikumus.

6.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px