Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Zīļuka” bērni strādā un atpūšas

Redakcija

Autors • 04.06.2008.

“Zīļuka” bērni strādā un atpūšas
Burtu lielums

Skolēniem mācības ir beigušās, bet 9. un 12. klašu audzēkņi kārto eksāmenus. Ģimenes atbalsta centrā "Zīļuks" Sausnējā bērni un darbinieki gatavojas izlaidumam, jo šogad divas meitenes beigs pamatskolu. Mācību gads ir aizskrējis ātri, bet arī paveiktā ir daudz.

– Ģimenes atbalsta centrā bērnu ir daudz, par katru jāparūpējas, jāpamāca. Cenšamies viņus vest ekskursijās un parādīt pasauli. Gada sākumā visi braucām uz "Līvu akvaparku". Bērniem ļoti patika. Mums ir daudz labvēļu un draugu, kas atbalsta. Nesen uz Rīgu mūs uzaicināja Ekonomikas augstskolas studenti. Bijām lidostā, kur bērni varēja apskatīt īstu lidmašīnu, Dabas muzejā un arī augstskolā. Studenti izrādīja skolu, spēlējām dažādas rotaļas un spēles. Bērni pēc šādām ekskursijām atgriežas laimīgi un emocijām bagāti, – "Staram" pastāstīja zēnu audzinātāja Airisa Bērziņa-Grudule.

Ģimenes atbalsta centra direktore Rudīte Zeiferte turpināja: – Ar šiem studentiem mūsu draudzība ilgst jau 5 gadus. Viņi ziedoja līdzekļus un organizēja bērniem šo jauko atpūtu. Svarīgs notikums ir vasaras nometne Silmačos. Svētdien bērni aizbrauca. Šogad šāda iespēja bija tikai četriem labākajiem bērniem. Nometne ir pasākumiem bagāta, ir spēles, rotaļas, sporta aktivitātes. Bērni visu gadu sarakstās ar nometnes organizētājiem un jau labu laiku iepriekš zināja, kad tā notiks. Mēs esam sadraudzējušies arī ar Praulienas pamatskolu. Skolā bija koncerts un diskotēka. Vakarā tikām uzaicināti pie krustmātes Antras Gotlaufas "Apīņu kaltē". Divas dienas atpūtāmies pirtī un baseinā. Ciemos brauca visi nama iemītnieki, arī paši mazākie bērni. Ikviens bija ļoti apmierināts un labi atpūties.

– Jūlijā pie mums, bērnunamā, būs kristīgā nometne. To organizē Kanādas latviešu biedrība. Šogad izdomājuši, ka pieturas punkts būs "Zīļukā". Lai bērniem brīvdienās būtu jautrāk, reizēm uzrīkojam diskotēkas. Skolēni paši izvēlas mūziku, dejo un spēlē spēles. Mēneša beigās svinam bērnu dzimšanas dienas. Rīkojam svinīgu pusdienu galdu un sveicam jubilārus, – pastāstīja meiteņu audzinātāja Inga Sokolova.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.06.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px