Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par ceļiem var diskutēt daudz

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 17.06.2021.

Burtu lielums

Aizvadītajā gadā daudzviet Madonas novadā norisinājās ceļu būvdarbi, tostarp seguma atjaunošana arī uz autoceļa Madona-Varakļāni (P84) posmā no Madonas līdz tiltam pār Kuju (2,18.-13,91. km). Janvāra izskaņā šajā ceļa posmā satikās vairāki autovadītāji, kas ikdienā pārvietojas pa šo ceļu un bija neapmierināti ar notiekošo – seguma virskārtai atdaloties, lidojošie akmeņi bojā gan vējstiklus un lampas, gan virsbūvi.
Mārtiņš Zāle regulāri pārvietojas pa šo ceļu un ir viens no tiem, kura automašīna ir tikusi bojāta.
Pilnu rakstu lasi šeit:

– Braucu pa Praulienas ceļu katru dienu. Esmu viens no tiem, kam ir nācies mainīt vējstiklu lidojošo akmeņu dēļ, jo ar plaisu stiklā nav iespējams veikt automašīnas tehnisko apskati, tāpat tās apgrūtina redzamību. Protams, ir uzstādītas attiecīgās ceļa zīmes, kas ierobežo ātrumu, tomēr ir autovadītāji, kuri zīmes ignorē. Šeit ir runa par vadītāju braukšanas kultūru – diemžēl. Pēc maniem novērojumiem šķiet, ka vieglāk ir izvietot trīs četras ceļa zīmes, kuru izmaksas nav mazas, ap 400 eiro, nevis sakārtot ceļus, lai pa tiem varētu braukt droši, nevis satraukties, ka automašīnai varētu sasist stiklu vai lukturus. Kaut vai visiem labi zināmais Biksēres līkums. Pēc traģiska notikuma tika uzstādītas zīmes, bet vai tas ir uzlabojis situāciju? Šādi ir radīta iespēja policijai, kas var sodīt tos, kuri šīs zīmes neievēro. Protams, jebkura zīme ir jāievēro, bet šajā gadījumā uzskatu, ka ir izstrādāta „lieliska" naudas politika. Nedaudz tiek ieguldīti līdzekļi, bet situācija netiek risināta.
Ikdienā braucu daudz – gan pa novada teritoriju, gan ārpus tās. Mūsu novadā ceļi ir ļoti sliktā stāvoklī. To labi var redzēt, kad izbrauc no Madonas novada. Diemžēl nevaru uzlielīt nevienu ceļu novadā un apgalvot, ka pa to var braukt droši.
Skaidrs, ka, piemēram, ceļu posmos, ko atjaunoja aizvadītajā gadā, būvnieks ir pieļāvis kļūdas. Situācija ar akmeņiem, kas tika iestrādāti virskārtā, atkārtojās arī uz citiem ceļiem. Interesanti būtu zināt, kādi sodi tiek piemēroti šādās situācijās tiem, kas veic iepirkumus. Ir garantija, un būvniekiem sekas ir jānovērš, tomēr prātīgāk būtu, ka šādas situācijas vispār neveidotos. Zinu, ka virzienā uz Lazdonu kaut kas ir darīts, pārlieta virskārta, nezinu gan, vai tas ko uzlabos. Tā ir tikai pielabošana. Domāju, rezultāts būs tāds pats kā ar bedru lāpīšanu.
Protams, ir dzirdēts arī par uzlabojumiem pilsētā, uzlieta virskārta grants ceļiem. Pozitīvi, bet īsti nepamet izjūta, ka šādu segumu iegūs tikai īpašas ielas. Diemžēl pats vairāk esmu pamanījis ikdienas darbus – bedrīšu lāpīšanu.
Ceļi ir svarīga tēma visiem, kuri pa tiem pārvietojas. Par šo tēmu varētu daudz diskutēt, tomēr ceļiniekiem vienmēr būs argumenti, kāpēc tā notiek, kāpēc tā jādara utt.

18.06.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px