Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Neievēro laika ierobežojumu stāvlaukumā

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 10.06.2021.

Neievēro laika ierobežojumu stāvlaukumā
Burtu lielums

Atsākoties ielu tirdzniecībai, pirms kāda laika saņēmām laikraksta „Stars" lasītājas, kura pauž savu viedokli par notiekošo „Rimi" stāvlaukumā, vēstuli. Situāciju komentēt lūdzām Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim.

„Jau labu laiku neviens nepārbauda, kā ievēro laika ierobežojumu automašīnu stāvlaukumā pie veikala „Rimi", „Drogas", TC „Konzums" Madonā. Esmu redzējusi, ka automašīnās nelieto satiksmes „pulksteņus", ka tirgotāji tirgojas un turpat visu tirgošanās laiku laukumā atrodas viņu automašīnas. Tajā pašā laikā, kad cilvēkiem jābrauc uz „Rimi" vai „Konzumu" iepirkties, stāvlaukumā grūti atrast brīvu vietu, jo vismaz trešā daļa stāvvietu ir aizņemta ar automašīnām, kuras neievēro laika ierobežojumu, pēc vajadzības pārgriež „pulksteņa" laiku.
Esmu aizgājusi pie dažiem tirgotājiem un aicinājusi atstāt automašīnu laukumā pie dzelzceļa, taču man vīrietis atsaka: „Kas tu tāda esi?" Jā, esmu tikai novada iedzīvotāja, un man nav amatpersonas pilnvaru.
Tirdzniecības centrā „Konzums" mēs, vietējie ražotāji, tirgojamies katru piektdienu, maksājam 20 eiro nodevu. Madonas novada informācijā lasu, ka atcelta ielu tirdzniecības maksa. Uz Madonu brauc tirgoties gan no Priekuļiem, gan no Baldones, gan krievu sēklu, gan saldumu tirgotāji u. c. Savukārt mēs, vietējie uzņēmēji, gaidām pircējus, bet viņiem nav, kur novietot automašīnu. Vietējos uzņēmumus „zāģē" no visiem stūriem. Kad ielu tirgotāji priekšā novieto savus busiņus, tiek aizšķērsota ieeja gan kafejnīcā „Junge", gan „Ķekavas" veikalā. Labi, vietējie jau zinās, kur ko atrast, taču ne iebraucēji. Vēlētos, lai kāds atbild uz jautājumu: „Kādam nolūkam kalpo „Rimi" automašīnu stāvlaukumā laika ierobežojuma zīme?" Kārtībnieks man atbildēja, ka, kamēr nav izveidota reģionālā policija, tikmēr viņi nav tiesīgi kontrolēt. Policija atbildēja, ka tirgotājs maina „pulksteņu" laiku. Iedomājieties, ja mēs, kādi 12 vietējie tirgotāji, atstājam savus busiņus stāvlaukumā un mainām automašīnās satiksmes „pulksteņus" pēc vajadzības, tad daļa laukuma autostāvvietu visu laiku ir aizņemtas. Nav vietas pie „Rimi". Stāsts ir par to, ka novada pircējs netiek veikalā, jo zīme par stāvēšanas laika ierobežojumu tiek ignorēta. Tad kāpēc tādu zīmi (Nr. 537 „Stāvvieta" ar papildzīmi Nr. 840 „Stāvēšanas laiks") vispār vajag?
Tagad iznāk tā, ka mēs tirgojam upes vienā pusē, pircējs atrodas otrā pusē, un nav laivas, lai tiktu klāt.
Ar cieņu –
Judīte Ezerkalne"
Sazinoties ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri, viņš apstiprina, ka ar šo situāciju ir iepazinies un tā ir skaudra.
– Lai gan stāvēšanas laika ierobežojumi tiek kontrolēti, tomēr situācija nav iepriecinoša. Valsts policijas pienākumos neietilpst šo pārbaužu veikšana, savukārt pašvaldības policijas mums nav, bet Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem nav tiesību rakstīt soda kvīti par stāvēšanas laika ierobežojumu neievērošanu, – skaidro Guntis Ķeveris. – Diemžēl cilvēki, kas izmanto „Rimi" stāvlaukumu, arī tirgotāji ļoti labi apzinās šo situāciju un to izmanto savā labā. Ir aizrādīts šiem tirgotājiem, kurjeriem, kuri brauc uz trotuāriem, arī tirgotājiem, kuri izmanto zaļo zonu, tomēr aizrādījumi netiek ņemti vērā, un mēs pašlaik esam bezspēcīgi viņus sodīt. Pašvaldības policija ir nepieciešama, lai risinātu šo un daudzas citas situācijas. Diemžēl pašvaldības kārtībnieki var tikai izteikt brīdinājumu vai izsaukt Valsts policiju, tomēr, ja automašīna stāv laukumā un klāt nav vadītāja, arī Valsts policija protokolu nevar sastādīt – viņi to dara cilvēkam, nevis automašīnai.
Kā norāda Guntis Ķeveris, Madonas novada pašvaldības jaunajam sasaukumam pirmais darbs noteikti būs izveidot pašvaldības policiju:- Kamēr mums nav pašvaldības policijas, nav neviena juridiski tiesīga cilvēka, kas varētu rakstīt protokolus, un tas neattiecas tikai uz šo „Rimi" stāvlaukumu, bet arī citām situācijām. Kopš pagājušā gada jūlija jaunie Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka pašvaldības pilnvarotās personas vairs nedrīkst sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus. Ir jāveido pašvaldības policija, kas ir pakļauta Iekšlietu ministrijai un kurai ir tiesības sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu.

11.06.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px