30. maijā Varakļānos notika Meža dienu noslēguma pasākums. Šogad Meža dienām apritēja astoņdesmitā gadskārta. 1928. gadā Varakļānos pirmo reizi notika šāds pasākums.
Mežziņa palīgs Pēteris Purviņš aicināja visus meža kopējus, sargātājus un mīļotājus ziedot kaut vienu dienu gadā, lai iestādītu kokus parkos, bulvāros un alejās. Viņš ierosināja šajā dienā lasīt referātus par mežu un rīkot ekskursijas, tā uzsākot jaunu tradīciju. Visas dienas garumā pie Varakļānu pils bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, apskatīt izstādi „Meža dienām – 80" un medību trofeju izstādi.
Noslēguma pasākuma apmeklētājus izklaidēja un priecēja pašdarbnieku kolektīvi, kori, deju kolektīvi un pūtēju orķestris. Katrā priekšnesumā tika iekļauti meža motīvi. Uzstājās aktieru ansamblis „Mūžīgais unisons", Liene Šomase un „Putnu balle". Uz Meža dienu noslēguma pasākumu Varakļānu pils parkā ieradās Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri un zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Prezidents atklāšanas runā vēlēja ilgu mūžu Meža dienām, ikvienam lika aizdomāties par mežu nozīmi cilvēka dzīvē, par to saudzēšanu un jaunu mežu stādīšanu. Parkā zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, Kokrūpniecības federācijas prezidents Jānis Biķis un Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Jānis Kinna iestādīja trīs liepas. Mārtiņš Roze vēlēja, lai koki augtu par godu meža dienu astoņdesmitgadei un rotātu Latviju.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.06.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto