Šodien Madonā, rajona bibliotēkas telpās, notiek informatīvais seminārs vietējām rīcības grupām „Labā prakse LEADER+ veida pasākuma īstenošana Latvijā", ko organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas lauku forumu.
– Seminārā piedalīsies Vidzemes reģiona partnerību pārstāvji, kur tie dalīsies savā pieredzē par LEADER+ pasākumu īstenošanu un projektu realizāciju savā rajonā. Programmas LEADER+ veida pasākuma informatīvie semināri norisinās maijā un jūnijā četros Latvijas reģionos – vietējo rīcības grupu darbības teritorijās, – informē Zemkopības ministrijas preses un sabiedrisko attiecību nodaļas pārvaldes vecākā referente Antra Elste. – Madona ir trešā šāda veida pasākuma norises vieta. Semināri jau ir notikuši Kuldīgā un Višķos, bet pēdējais seminārs norisināsies 11. jūnijā Bauskā.
Informatīvo semināru cikla noslēgumā 19. jūnijā Jaunpilī notiks prezentācijas pasākums, kurā tiks apkopoti visu reģionu labākie piemēri un tiks demonstrēts videomateriāls par LEADER+ veida pasākuma īstenošanu Latvijā.
LEADER pieeja ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstībai, kuras rosina sabiedrību meklēt jaunus risinājumus lauku problēmām. Pasākuma mērķis ir veicināt sadarbību starp lauku iedzīvotājiem, partnerībām vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī attīstīt vietējo partnerību sadarbības tīklu informācijas un pieredzes apmaiņai.
Autore: BAIBA MIGLONE