Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Brīžiem veidojas pārlieka burzma pie reģistratūras

LAURA KOVTUNA

Autors • 15.04.2021.

Burtu lielums

Madoniete Ilze ar laikraksta starpniecību vēlējās aktualizēt problēmu, ka Madonas slimnīcā pie reģistratūras bieži vien – it īpaši otrdienās un ceturtdienās, kad ir komisiju dienas – pulcējoties daudz cilvēku. Tā kā vieta maza, rodas bažas par "Covid-19" ierobežošanas pasākumu ievērošanu.

Madonas slimnīcā skaidroja, ka šo situāciju mēģināts atrisināt dažādi, bet tas principā nozīmē lavierēšanu starp „vilks paēdis un kaza dzīva".
– Rindas poga, ar ko iepriekš bija problēmas, ir salabota, pacienti tiek aicināti ierasties tikai īsi pirms savas vizītes un vieni paši; izņēmums ir, ja pacientam nepieciešams pavadonis. Lai plūsmu nodalītu, izveidota vēl viena reģistratūra tiem, kas iet rehabilitāciju, pie ģimenes ārsta vai psihiatra. Garāmejot arī lūdzam un aicinām cilvēkus nedrūzmēties vai, ja līdz vizītei vēl ilgs laiks jāgaida, uzgaidīt citur. Pacienti ir dažādi – kāds brauc ar autobusu un līdz pieņemšanai viņam nav citur, kur palikt, – komentēja Madonas slimnīcas valdes locekle, medicīniskā direktore Astrīda Svilāne.
Esošajai situācijai jācenšas pielāgoties, jo risinājums neesot arī slēgt ārstu komisijas vai mainīt pieņemšanas laikus – tad rindas būs vēl garākas vai cilvēkiem nāksies braukt vienu vai otru pakalpojumu saņemt citviet. Daži no speciālistiem Madonas slimnīcā esot „braucošie" jeb attiecīgi laiks, kad viņi var atbraukt, ir noteicošais pakalpojuma pieejamībā.
Astrīda Svilāne atzina, ka vienīgais risinājums varētu būt stingrāku ierobežojumu ieviešana. – Ir variants, ka taisām kā Stradiņos, „Arsā". Cilvēks uz vizīti drīkst ierasties ne ātrāk kā 15 minūtes iepriekš. Pirms tam visi stāv garā rindā līdz durvīm – vienalga, lietus, sniegs, vējš vai kas. Šādā variantā nevienu neinteresē, vai cilvēks var nostāvēt, vai jūtas labi, vai visiem ārpusē pietiek soliņu, kur piesēst. Šādā ziņā esam centušies nākt pretī, lai cilvēki var uzgaidīt iekštelpās, vienkārši paši ievērojot kārtības noteikumus – nedrūzmēties, ievērot distanci, ja ir pilna uzgaidāmā telpa, tad paretināties vai uzgaidīt citur. Cilvēki vēlas, lai ir pieejami visi speciālisti, lai var iziet komisiju, lai var vakcinēties, bet ar to visu jāievēro arī „Covid-19" drošības pasākumi, – vērtēja slimnīcas pārstāve.
Līdzīgi ierobežojumi pastāv arī veikalos, kur, kā paši zinām, nereti rodas rindas. – Tie tomēr ir veseli cilvēki, kuri var pastāvēt rindā. Ja negribas stāvēt rindā, aiziet uz citu veikalu vai iesēžas mašīnā un atbrauc vēlāk. Uz slimnīcu katrs cilvēks nāk ar savu sāpi, slimību. Viņi nāk tad, kad speciālistam ir pieraksts, ne kā veikalā – nāc, kad gribi. Tādēļ veikalu pieeja no loģikas viedokļa slimnīcai arī īsti neder. Ja nākam pretī cilvēkiem, lai viņi saņemtu to, kas viņiem vajadzīgs, es teiktu, ka atslēga ir pašos apmeklētājos. Tādēļ vēlreiz aicinātu cilvēkus piedomāt pašiem – ierašanās laiku, vietu, kur uzgaida, lai drūzma nebūtu tik liela, – uzsvēra Astrīda Svilāne.
16.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px