Nereti dzirdēts un redzēts, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji kāpņu telpās mēdz izlikt zaļos augus, kuriem dzīvoklī īsti vairs neatrodas vieta, bet vienkārši izmest žēl. Tāpat augi kāpņu telpās rada nedaudz mājīgāku iespaidu.
Madoniete Aina, kura arī ir daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja, laiku pa laikam aizdomājas, vai augus vispār drīkst izvietot kāpņu telpās.
– Ciemojoties pie radiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, esmu manījusi, ka kāpņu telpās gan uz palodzēm, gan grīdas bieži ir novietoti lielāki un mazāki istabas augi. Arī pati esmu domājusi, ka kādu no saviem augiem, kuram dzīvoklī īsti nevaru atrast vairs vietu, varētu iznest kāpņu telpā. Pirms to darītu, noteikti apspriestos gan ar kāpņu telpas kaimiņiem, gan mājas vecāko. Bet vai augi netraucē, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, nepieciešamības gadījumā veicot savus pienākumus? – jautā Aina.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa skaidro: – Kāpņu telpa ir evakuācijas ceļš, lai iedzīvotāji varētu izkļūt no mājokļiem. Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka evakuācijas ceļos (šajā gadījumā kāpņu telpā, kā arī tieši zem atklātām kāpnēm, kāpņu laidiem un laukumiem) aizliegts novietot priekšmetus (arī bērnu ratiņus, riteņus), mēbeles, iekārtas un citus materiālus. Tas nozīmē, ka puķu podi (gan uz grīdas novietoti, gan statīvos) nedrīkst tur atrasties, jo tie samazina nepieciešamo evakuācijas ceļa platumu un pastāv risks, ka iedzīvotājiem evakuējoties tie var apdraudēt viņu drošu evakuāciju (piemēram, ja telpā ir sadūmojums, cilvēks var to neredzēt, paklupt,
nokrist utt.).
14.04.2021.