Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tradicionālie „Sprīdīša” svētki Cesvainē

Redakcija

Autors • 28.05.2008.

Burtu lielums

Jau otro gadu desmitu skolēnu deju kolektīva „Sprīdītis" dejotāji maija pēdējā nedēļā dāvā saviem skatītājiem skaistu koncertu.
Gadu gaitā Cesvaines pils pagalmā koncertējuši draugi no Vācijas, Francijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas Federācijas, kā arī daudzi Latvijas pilsētu kolektīvi.

Šogad jaunajā Cesvaines vidusskolas aulā koncerta īpašie viesi būs Pleskavas apgabala jauniešu centra „Varavīksne" horeogrāfiskais paraugansamblis „Ruskie uzori" un viņu vadītāja Irina Kazimir. Delegāciju vada centra direktors Vladislavs Semjonovs, tajā iekļauti vairāki pedagogi no Krievijas Federācijas.

Kolektīva „Ruskie uzori" augsto māksliniecisko sasniegumu mēs vērojām pirms gada Krievijā, bet īpašs pārsteigums skatītājiem ir daudzie krāšņie tērpi, ko solījušies līdzi paņemt mūsu viesi.

Programmā būs gan krievu tautas dejas, gan argentīniešu tango, gan dejas mūsdienu ritmos. Dejas cienītājiem ir vienreizēja iespēja skatīt un baudīt brīnišķīgo ansambli koncertā Cesvaines vidusskolas aulā 30. maijā pulksten 18. Mīļi gaidīsim!

Mēs un deja

Ne katrs kolektīvs var lepoties ar iestudētām jaunrades dejām (jaundejām), tādēļ „Sprīdītis" ir īpašā situācijā, jo mums šādas dejas ir katru sezonu jau kopš 1995. gada, kad kolektīvs pirmo reizi uzvarēja jaundeju konkursā Rīgā.
Pirms pāris gadiem konkursi kļuva regulāri projekta „Mēs un deja" ietvaros, ko organizē VJIC (Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs) Rīgā. Vairākus 1. pakāpes diplomus saņēmuši arī mūsu kaimiņi – Dzelzavas „Zīļuki". Šogad konkursā veiksmīgi piedalījās divi „Zīļuka" sastāvi. Skatītāju atsaucību un īpašo balvu „Labākais savā grupā" saņēma mazākie dzelzavieši, kas nenobijās no dižsastāva TDA „Uguntiņa", "Dzintariņš" un VEF Kultūras pils mājiniekiem „Zelta sietiņš". Vienīgā lauku pamatskola nepazuda starp slavenībām un dāsni tika apbalvota ar aplausiem.
Sprīdīšiem prieks par kaimiņiem un, protams, par savu izcīnīto trešo vietu ar deju „Sprigulītis".

„Lecam pa jaunam…"

Valsts pasākums „Lecam pa jaunam, lecam pa vecam" notika otro gadu, bet tas jau ir ieguvis lielu atsaucību. Arī šis projekts ir VJIC veidots un, cerams, nezaudēs savu popularitāti.

Šogad „Sprīdītis" piedalījās pasākumā Gulbenē, kur pavisam uzstājās 12 kolektīvu no Valmieras, Cēsu, Rīgas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Preiļu un Madonas rajona. Svētki sākās ar parādi un savstarpēju iepazīšanos jaunajā Gulbenes sporta centrā. Šajā dienā Gulbenes rajonā viesojās valdības delegācija, tādēļ sveicienus saņēmām gan no basketbola kluba „Bumerangs" karsējmeitenēm, gan ministru kungiem.
Diena bija gara un saspringta, ar daudzām aktivitātēm, bet „Sprīdītis" nenogurdināmi aizstāvēja Madonas rajona godu, izpelnīdamies īpašu atzinību priekšnesumos un daudzajās sporta spēlēs. Vakarā koncerta noslēgumā notika svinīgā apbalvošana, kurā tika sumināti uzvarētāji kopvērtējumā un ļoti daudzās nominācijās. „Sprīdītim" atkal iznāca strādāt, jo nepārtraukti bija jāskrien pēc balvām un diplomiem. Kopvērtējumā savāktā punktu bagāža neatstāja šoreiz nekādas cerības citiem kolektīviem, tādēļ ļoti pārliecinoši izcīnījām pirmo vietu. Uzvaras un jaukais pasākums ir devis jaunus spēkus gatavoties lielajiem Deju svētkiem Rīgā.

Autore: MADARA ŠĶĒLE
„Sprīdīša" dejotāja


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px