Tradicionāli strūklaku sezona Madonā sākas vienlaikus ar pilsētas sakopšanas talku pavasarī, kad tās noslēgumā talcinieki pulcējas Mīlestības graviņā, tiek apkopots paveiktais, priekšnesumus sniedz Madonas pašdarbnieku vai bērnu un jauniešu kolektīvi.
Tā bija arī šoreiz, kad strūklaku sezona sākās 30. aprīlī ar tās svinīgu ieslēgšanu Mīlestības graviņā. Mazliet vēlāk strūklaka iezaigojās arī Madonas pilsētas centrālajā laukumā. Taču, kā ievērojuši mūsu lasītāji, dažkārt strūklaka Mīlestības graviņā kļūst mazāk pamanāma un vairs nav tik augsta kā sākumā. Tāpat arī strūklaka Saieta laukumā vienu dienu neesot darbojusies, pie tam šopavasar atšķirībā no citiem gadiem laukumā ap strūklaku veidojoties ūdens peļķes. Iedzīvotāji jautā, vai ir kādas tehniskas problēmas un vai strūklakas madoniešus un pilsētas viesus priecēs visu vasaru.
Komentē Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks:
– Protams, strūklakas darbosies visu vasaras sezonu. Tiesa, to darbībai regulāri ir jāpievērš uzmanība. Ja, piemēram, strūklakas šaltis Mīlestības gravā ir kļuvušas par zemu, tā ir jātīra un jāizņem tur salīdušās dēles. Attiecībā uz strūklaku Saieta laukumā – ja veidojas ūdens peļķes, tā ir jāpieregulē, kas regulāri arī tiek darīts.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.05.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto