26. maijā Smeceres silā notika jaunsargu sacensības peintbolā, tajās piedalījās jaunsargi no 211. un 212. vienības, kā arī JS vadītāji Oskars Kančs un Andris Trečaks. Sacensību norise atšķīrās no vienkāršas pašaudīšanās komandai pret komandu, jo jaunsardzes programmā jāapgūst taktikas elementi un citas militāras iemaņas.
Vispirms jaunsargu komandas mēroja ceļu no starta, ar kartes un koordināšu palīdzību meklēja vietu apvidū, kur tika atstātas norādes ar koordinātēm uz sacensību vietu. Kad norādes tika atrastas, varēja doties uz sacensību vietu, lai sāktu noskaidrot attiecības ar ieroču palīdzību. Pirmā disciplīna bija standarta spēle „Karogi". Uzvarēja komanda, kura vai nu iznīcināja visus pretiniekus, vai arī ieguva pretinieka karogu. Vērtēts tika arī taktiskais izpildījums, uguns un kustība, darbs pāros. Pēc pirmā uzdevuma veikšanas komandas noteiktā secībā devās patruļā, kur turpināja rādīt savas zināšanas. Patrulēšanas laikā komanda nonāca zem pretinieka uguns, un pēc scenārija tai bija jādodas tālāk, neiesaistoties kaujā ar pretinieku, lai noteiktā vietā iznīcinātu pretinieka ugunspunktu. Šis uzdevums sarežģītības ziņā bija grūtāks, jo tajā jānosaka pretinieka atrašanās vieta, pareizi jāreaģē uz efektīvu pretinieka uguni un jāiziet no bīstamās zonas ar minimāliem zaudējumiem. Ne visām komandām tas izdevās, bet bija arī komandas, kas veica šo uzdevumu – mazāk vai vairāk sekmīgi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.06.2007.
Autors: ANDREJS VĪTOLIŅŠ
211. vienības JS vadītājs