Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nāvējošais akmens guldīts kapā

Redakcija

Autors • 26.05.2008.

Nāvējošais akmens guldīts kapā
Burtu lielums

Ceļa no Kusas uz Madonu līkuma malā aiz Madonas dekoratīvās zīmes atradās kāds akmens, kas bija laupījis dzīvību vairākiem cilvēkiem. 19. maija vakarā tas tika guldīts zemes dzīlēs, lai vairs neapdraud apkārtējo sabiedrību.

Bet stāsts sākās 4. maija vēlā vakarā, kad Septītās dienas adventistu Baltijas Ūnijas sekretāra mācītāja Andreja Āriņa sieva brauca pa ceļu no Kusas puses pie mums ciemos. Ceļa līkumā viņas braucienu iztraucēja no sānu ceļa priekšā izbraukusi mašīna, kas nepamanīja pa galveno ceļu braucošo transporta līdzekli. Antra uzsāka manevrus, kuru rezultātā mašīnas riepas atradās uz nevienāda seguma virsmas, transporta līdzeklis tika nosviests no ceļa tieši pie akmens. Ieraugot akmeni, Antra tikai paspēja izsaukties: Dievs, sargi! Mašīna uztriecās uz akmens, tika uzsviesta gaisā, tā riņķoja gaisā 12 metru un vēlās pa zemi 18 metru. Piezemējušās automašīnas atlūzu kaudzē bija Antra. Tikai pateicoties Dieva žēlastībai, viņa palika dzīva un ar smagiem sasitumiem un savainojumiem, bet bez lūzumiem tika nogādāta Madonas slimnīcā. Nu jau viņa ir izrakstīta no slimnīcas, ārstē zilumus un ir pateicības Dievam un optimisma pilna. Viņa un viņas vīrs ir pateicīgi atsaucīgajiem cilvēkiem un mediķiem par rūpēm un sniegto palīdzību.

Nākamajā dienā pēc notikušā mācītājs A. Āriņš apskatīja notikuma vietu un runājās ar skolotāju Sembergu, kam tieši blakus avārijas vietai ir mazdārziņš.
Sieviete stāstīja, ka šis pats akmens ir izrādījies liktenīgs ne tikai viņa sievai. Tas ir atņēmis dzīvību kādai sievietei, kas tam uztriekusies ar motociklu. Citā reizē tas izraisījis avāriju, kurā gāja bojā smagās automašīnas šoferis. Aplūkojot akmeni, tas neliekas nemaz tik liels, bet kādu postu tas ir nodarījis un vēl varētu nodarīt!

Daloties savās pārdomās par notikušo ar labu draugu Uģi Eri, mācītājs Andrejs Āriņš saņēma ieteikumu parūpēties par apkārtējās sabiedrības drošību un nogremdēt akmeni, lai tas vairs neapdraud braucējus. Nodoms tika saskaņots ar „Latvijas Valsts ceļu" Vidzemes reģiona Madonas nodaļas vadītāju Mariju Drunku, jo akmens atradās tikai nepilnu trīs metru attālumā no brauktuves.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.05.2008.

Autore: EGITA KUBLIŅA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px