Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kā citā pasaulē…

BAIBA MIGLONE

Autors • 18.02.2021.

Burtu lielums

gribējās teikt pēc pirmdienas vakarā LTV raidījumā „Aizliegtais paņēmiens" redzētā sižeta par situāciju ar „Covid-19" ierobežojumiem.

Ziemeļu kaimiņos – Igaunijā, līdzīgā situācijā kā Latvijā, kad 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar „Covid-19" uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumu, tomēr, lai arī ar ierobežojumiem, strādā teātri, kultūras iestādes, bērni iet uz skolu, frizieri griež matus, atvērti visi veikali…
Savukārt mums skaistumkopšanas pakalpojumi ir liegti jau kopš decembra, par teātriem un kultūras pasākumiem nerunājot. Kafejnīcās ēdienu var nopirkt tikai līdzi ņemšanai, kamēr Igaunijā var papusdienot kafejnīcā līdz pat sešiem cilvēkiem. Tas nenoliedzami ietekmē dzīves kvalitāti un rada nogurumu un neapmierinātību mūsu sabiedrībā.
Un šobrīd noteiktais slieksnis, pie kura varētu atgriezties normālā dzīvē, tiek solīts tikai uz vasaras vidu. Tikmēr neapmierinātību pauž gan iedzīvotāji, gan ierobežoto nozaru pārstāvji, jo ar visiem stingrajiem noteikumiem situācija jau neko daudz neuzlabojas. Tātad jādomā citā virzienā.
Saeimā iesniegts kolektīvs iesniegums, kuru parakstījuši 10 419 pilsoņi, un tajā iniciatīvas autori aicina pārskatīt „Covid-19" pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, lai iedzīvotāji varētu turpināt rūpēties par savu veselību, apmeklējot individuālos pakalpojumus pie profesionāliem pirtniekiem un citiem skaistumkopšanas speciālistiem, kuru Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma atbalstīt un sagatavot attiecīgu lēmuma projektu izskatīšanai Saeimas sēdē šoceturtdien.
Arī Ministru kabinets vakar lēma par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu no 22. februāra atļaut klātienē sniegt atsevišķus skaistumkopšanas pakalpojumus. EM minēto jautājumu bija iesniegusi izskatīšanai otrdien notikušajā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē, tomēr, kopsēdei ieilgstot, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš lēma jautājumu par skaistumkopšanas nozari skatīt ceturtdien.
Premjers norādīja, ka daļa skaistumkopšanas nozarē strādājošo patlaban strādā „pagrīdē", tāpēc šī nozare no turienes būtu „jāizvelk".
Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka epidemioloģiskās situācijas dēļ pašlaik ir pāragri runāt par skaistumkopšanas nozares darbības atsākšanu. Ministra ieskatā, par šo jautājumu varētu lemt marta sākumā.
Vakar vēlā pēcpusdienā kļuva zināms, ka Ministru kabinets konceptuāli vienojies – friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumi tiks atļauti no 1. marta.
19.02.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px