Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Atrast otru ir veiksme

Redakcija

Autors • 23.05.2008.

Atrast otru ir veiksme
Burtu lielums

Maija vidū Madonas bibliotēkā uz tikšanos ar sieviešu auditoriju, kas iesaistījās projektā "Ikvienā mīt radošs spēks", ekspertes lomā tika uzaicināta publiciste Dace Rukšāne. Daudzas no mums ir lasījušas ja ne grāmatu "Simts seksīgas sestdienas", tad vismaz Daces lappusi "SestDienā", piekritušas vai nepiekritušas izteiktajām atziņām. Izmantojot iespēju sastapt Daci Rukšāni, aicināju viņu uz sarunu.

– Attiecības laikam ir tās, par ko interesējas visi – attiecības ar sevi, ar draugiem, tuvu cilvēku, ar sabiedrību. Kāpēc ir tā, ka vieniem attiecības izveidojas, citiem ir grūtības? Kas, jūsuprāt, ietekmē attiecību veidošanu?
– Viens varētu būt liktenis, otrs – kā mēs paši dzīvē sevi attīstām, kādas lietas sastrādājam, kādas ir iekšējās domas, trešais – veiksme. Gribētu runāt par pozitīvām attiecībām, kas var dot daudz laba, bet ne par attiecībām pēdiņās, kas mūs degradē, grauj, posta. Protams, arī no postošajām attiecībām var izvilkt ārā kādu mācību un iet tālāk vai arī – atļaut sevi iznīcināt un tad iet tālāk. Atrast otru cilvēku – tā ir veiksme, bet man liekas, ka tā ir atkarīga no katra cilvēka iekšējā uzstādījuma, no pozitīvās virzības. Arī atrast pašam sevi ir veiksme.

– Sievietes dzīves piepildījums – mājās vai sabiedrībā? Varbūt ir iespēja sabalansēt?
– Vienu brīdi pati biju sabiedriski aktīva, gāju cilvēkos, bet no tā vairāk noguru. Pašreiz lielāko daļu laika strādāju mājās un esmu tik priecīga par to, ka ne ar vienu nav jātiekas, nekur nav jāiet. Ja gribu ar kādu satikties, tad vai nu uzaicinu draugus pie sevis, vai kaut kur aizeju. Ja visu laiku jāatrodas mājās vienam, tad, protams, arī var sajukt, jo pienāk brīdis, kad vajag to otru cilvēku.
Dzīvesdraugs gan nevar būt kā vienīgais dzīves piepildījums, jo tad ieej kā apburtā lokā, kļūsti atkarīga no tā, vai viņš attīstās vai neattīstās, un, ja liecas uz leju, tad tu – viņam līdzi.

– Bieži vien sievietes ir tās, kas dzīvo vīra dzīvi, dzīvo bērnu dzīvi, bet nedzīvo savējo.
– Te, manuprāt, ir slidena attieksme, jo definēt, kas ir tava dzīve, kas ir vīra dzīve un kas – bērnu dzīve, ir grūti. Ir sievietes, kas organiski jūtas kā mātes, kam izdodas ņemties ar bērniem, un te sava dzīve nav jāatrauj no bērniem.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.05.2008.

Autore :IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px