Runcītis pirms vairākiem gadiem ticis pamests Smeceres silā. Uz mājiņām saliktas norādes, lai atpūtnieki viņu nelaiž iekšā sildīties. Tomēr vieniem atpūtniekiem apskrējās sirds, redzot kaķīti visu dienu sēžam sniegā, lūdzot barību, siltumu. Kaķītim pilns deguns iesnu, ir apātisks, šņākuļo. Tika zvanīts biedrībai „Madonas dzīvnieku draugi", meklējot palīdzību.
Noskaidrojām, ka līdz šim viņa patvērums bijis zem lievenīša. „Uz sitiena" vēl vienu pieaugušu kaķi uzņemt nevarējām (biedrība ir bezpeļņas organizācija, nevis patversme, un kaķus uz māju meklēšanas laiku ņemam pie sevis privāti dzīvokļos). Tādēļ, sazvanot Smeceres sila bāzi, piedāvājām kādā kompleksa stūrī uzlikt siltāku midziņu mincim, jo ārā ir tik ļoti auksts. Tas diemžēl neguva interesi, kalnus gāž riņķī atpūtnieki – jāstrādā.
Minci nācās uzņemt biedrībā, līdz ar to pie mums ir „karastāvoklis", jo jaunpienācējs Vilis pret citiem bēdubrāļiem uzvedas agresīvi – nošķiršanas iespējas ir tikai būrī… Saprotams, ka iepriekšējos apstākļos Vilis arī nevarēja palikt.
Šobrīd viņš čuč, visu dienu svētlaimē čuč uz spilventiņa uz sedziņas. Sakustas tikai tad, kad nāk viņu samīļot – tad ir „murrr" un „purrr" (vai, ja garām uzdrošinās paiet cits kaķis, tad tiek uzšņākts un mests ar ķepu).
Esam uzsākuši Viļa ārstēšanu – viņš ļoti stipri apaukstējies. Drīz būs iziets antibiotiku kurss, tādēļ ļoti steidzami kaķītim meklējam jaunas mājas. Vilis ir vecumā virs 5 gadiem, ne to labāko dzīvi līdz šim piedzīvojis, bet labam saimniekam būs īsts draugs un kompanjons. Ja arī ir citi dzīvnieki mājās, Vilim būtu jādod iespēja viņiem „dot ceļu" un laiks pierast. Arī āra pastaigas runcītim noteikti patiks, kad kļūs siltāks. Sterilizēts, kolīdz atveseļosies, tiks vakcinēts; atbrīvots no parazītiem, kārtīgi apmeklē kaķu kastīti. Kaķīšus uz jaunām mājām atdodam ar pošu pasi bez prasības par obligātu adopcijas maksu. Saziņai: t. 26320932.
26.01.2021.