Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Veselības ministra Daniela Pavļuta pirmie soļi

BAIBA MIGLONE

Autors • 14.01.2021.

Burtu lielums

Šonedēļ darbu jaunais veselības ministrs Daniels Pavļuts sācis ar izlēmīgiem soļiem, mēģinot aktivizēt vakcinēšanas gaitu un izsakot cerību, ka ar martu varētu sākties jaudīga vakcinācija visā valstī. Tāpat pēc veselības ministra rīkojuma sākta dienesta pārbaude par vakcīnu pret „Covid-19" portfeļa veidošanas principiem un to atbilstību labas pārvaldības principiem un lemts par īpaša biroja izveidi vakcinēšanas pret „Covid-19" masveida nodrošināšanai.

– Kā vērtējat veselības ministra Daniela Pavļuta pirmos soļus? – vakar vaicāju Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam un Aronas un Lazdonas pagasta pārvalžu vadītājam Reinim Silupam.

Turpina iesākto kursu
– Vēl jau grūti ko spriest, – atzīst Vilnis Špats. – Man jau šķiet, ka viņš turpina iepriekšējās ministres kursu. Pēc manām domām, arī Ilze Viņķele nestrādāja slikti. Cita lieta, ka ir kaut kāda nesastrādāšanās. Redzot, kā viņa strādāja vēl pirmās pandēmijas laikā, man pret viņu radās cieņa. Ir jau daudz nezināmā. Kaut vai par vakcīnām. Cer uz vienu vakcīnu, bet tā vēl nav apstiprināta, utt. Līdz ar to visi plāni sabrūk. Man jau arī, piemēram, interesē, kad sāks vakcinēt Cesvaines novada iedzīvotājus, jo vakcinācija ir vienīgais, kas var pandēmiju apturēt. Savukārt par Pavļutu runājot – viņš ir aktīvs, enerģisks cilvēks. Aktīvi ķēries pie savu pienākumu pildīšanas. Ja jau reiz piekrita šim amatam, viņam ir jāpierāda, ka to var un ka viņa frakcija spēj uzņemties atbildību. Tuvojas arī pašvaldību vēlēšanas, un partijai ir jāpierāda sava varēšana.

Jāsakārto process
– Katrs jauns ministrs nāk ar savu redzējumu un, iespējams, pievērš uzmanību mazliet citām lietām, kas varbūt iepriekšējam nelikās tik svarīgas, – spriež Reinis Silups. – Neesmu arī tik kompetents, lai spriestu par nozari kopumā, bet, protams, kovids skar mūs visus. No vienas puses, man šķiet, ka Pavļuts ir tāds konkrētāks ministrs. Viņam gan nav pieredzes medicīnas jomā, bet, raugoties no administrēšanas viedokļa, ministram varbūt arī nevajag būt konkrētās jomas speciālistam, jo viņš jau ir kā tāds menedžeris. Viņam galvenais – jāsakārto process. Lai speciālisti dara savu darbu. Ministram ir viņos jāieklausās, jo bieži vien, ja esi nozares speciālists, personiskais viedoklis ņem virsroku, kas varbūt reizēm ir par šauru. Es vispār uzskatu, ka, pieņemot lēmumus, ir jāieklausās speciālistos, kuri ir to mācījušies un kuriem ir pieredze. Pavļuta gadījumā jau pēc pirmajiem soļiem ir redzams, ka viņš grib procesus, it sevišķi attiecībā uz vakcināciju, uzlabot. Nav lieku diskusiju, bet ir konkrēta darbība.


15.01.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px