Ar skaistu izstādi, ar pašu sacerētiem dzejoļiem, improvizācijas teātra nodarbībās apgūtu spēles mākslu, prieka sīrupa meklējumiem, pavasarīga viegluma un veselīga humora devu, ar skanīgiem smiekliem, ziediem, taureņiem un labiem vēlējumiem pagājušajā ceturtdienā, 15. maijā, noslēdzās Madonas BIIC īstenotais un Eiropas Sociālā fonda atbalstītais projekts "Ikvienā mīt radošs spēks".
Projekta noslēguma pasākums, kas vienlaicīgi bija arī otrās apmācību grupas izlaidums, noritēja rajona bibliotēkas telpās. Madonas BIIC vadītāja Dace Āriņa un Janīna Apsīte, kas vadīja projekta gaitu, bija parūpējušās, lai tie būtu svētki, kas sagādā atkalredzēšanās prieku, sniedz pozitīvas izjūtas, kas dod dopingu ikdienai. Pasākumu kuplināja arī uzaicinātā eksperte Dace Rukšāne.
– Madonas BIIC ir īstenojis savu kārtējo projektu, un pavisam šis ir jau trešais Eiropas Sociālā fonda finansētais projekts. Ir bijis projekts par projektu rakstīšanu, par nodarbinātības veicināšanu, bet šis ar nosaukumu "Ikvienā mīt radošs spēks" mūsu biznesa inovāciju un informācijas centram ir ļoti netipisks, ļoti radošs process. Paldies Santai Jaujeniecei, kas 2006. gadā strādāja centrā, jo tas ir viņas "gara auglis", ka māmiņām būtu jāpiedalās projektā, jāizraujas no mājas un jāgūst vērtīgas zināšanas. Tas apstiprinājās, jo arī pati Santa kopā ar mazo Jāzepiņu apmeklēja otrās grupas nodarbības, – pasākumu atklāja Madonas BIIC vadītāja Dace Āriņa, daloties priekā, ka projekts ir izdevies.
Projekta vadītāja Janīna Apsīte neslēpa, ka dienas, kas bija jāpavada kopā ar kursantēm, patika un iepriecināja: – Projekts ilga 17 mēnešu, un katra apmācību grupa apguva 5 lekciju ciklus. Mērķauditorija, kas apmeklēja lekcijas filosofijā, retorikā, mākslā, literatūrā un improvizācijas teātrī, tika sadalīta divās grupās. Pirmā grupa apguva paredzēto lekciju kursu laikā no 2007. gada 1. februāra līdz 1. jūnijam, otrā grupa – no 2007. gada 1. novembra līdz 1. aprīlim. Pa vidu lekciju kursiem tika sagatavota brošūra "Sākums ir Tevī", kas ir palīgs visiem, kuri vēlas meklēt un atrast iespējas pilnveidot savu personību.
Retorikā mācījāmies uzstāties, runāt, pasniedzējs Guntars Paeglis iepazīstināja ar filosofijas pamatiem, vērtību piramīdām. Literatūrā iepazinām lielisku skolotāju Līgu Jaujenieci, kas brauca pie mums no Lielvārdes muzeja un prata pasniegt literatūru savādākā manierē. Mākslas nodarbībās Danute Vēze mudināja zīmēt, gleznot, veidot rotas, papīra puķes, lai pēc tam radošos darbus varētu darināt mājās. Ļoti vērtīgas bija treneres Ineses Nagles vadītās improvizācijas teātra nodarbības.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.05.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto