Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Būsim kopā savās domās

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 22.12.2020.

Burtu lielums

Negaidīti vai patiesībā ļoti gaidīti ir uzsnidzis sniegs. Lai gan pavisam neliela kārta, tomēr tā ir radījusi īstu Ziemassvētku izjūtu. Atliek tik ticēt brīnumam, ka sniegs saglabāsies arī svētkos un būs balti Ziemassvētki, kas nesīs gaismu un mieru.

Šobrīd tāds savāds laiks – tik ļoti gribas ticēt brīnumiem, un nav nozīmes, vai tu esi liels vai mazs. Bērni ar nepacietību gaida svētkus, lai varētu atvērt dāvanas, kas paliktas zem skaisti izpušķotas eglītes, bet mēs, pieaugušie, dziļi sirdī gaidām brīnumu, ka jau pavisam drīz dzīve atgriezīsies ierastajā ritmā, bez daudzajiem ierobežojumiem.
Svētku laiks vienmēr ir bijis satraukuma pilns. Gada nogalē – vairāk darba, rūpes par dāvanām, svētku mielastu. Šajās dienās gribas paveikt visu to, kam nebija atlicis laika. Šobrīd papildu stresu tam visam pievieno valstī noteiktie ierobežojumi. Veikalos var iegādāties ne visu, kas būtu nepieciešams, – rodas satraukums, pat nomāktība. Cilvēki pirms svētkiem vēl steidzas sapirkt sev vajadzīgo, rodas garas rindas, līdz ar to neapmierinātība. Bet viss ir atkarīgs no mums pašiem. Ievērojot ieteikumus, kopā mēs varam ierobežot šī vīrusa tālāku izplatību. Ja vien ir iespējams, vairāk būt mājās, iet brīvā dabā, nevis bezmērķīgi doties uz veikaliem vai citām sabiedriskajām vietām. Ir lietas, bez kurām ikdienā neiztikt. Ieradumi, kurus grūti mainīt, bet drošības un veselības vārdā visu ir iespējams mainīt.
Mums katram ir kāds cilvēks, par kura veselību satraucamies jo īpaši. Kuru nevēlamies zaudēt. Cienot sevi un līdzcilvēkus, nepārkāpjot ierobežojumus, mēs varam pasargāt savus mīļos.
Šogad svētki būs citādi, bet tas nenozīmē, ka tie nebūs īpaši. Svētkus radām mēs paši – izgaismojot māju logus, iededzot sveces. Nesam mājās eglīti, kuru greznojam, piepildām māju ar gardu ēdienu smaržu. Šoreiz svētkus svinēsim klusāk, vienas mājsaimniecības ietvaros. Tas rada skumjas, jo ierasts, ka šajās reizēs ģimenes pulcējas kopā, svētkus pavada līksmi. Kāda vecmāmiņa šoreiz nesatiks savus mazbērnus, pie vecākiem neatbrauks bērni. Sažņaudzas sirds, par to iedomājoties, bet varbūt tā, šoreiz neesot kopā, ir iespējams kādu pasaudzēt no lielākām sāpēm un ciešanām un jau nākamos svētkus pavadīt ciešākā lokā.
Šis gads nav bijis viegls nevienam, bet ar kādu labu un klusu darbu mēs to varam padarīt nedaudz labāku un gaišāku kādam, kuram tas nozīmēs ļoti daudz. Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks – dāvāsim savu sirds siltumu citiem, sūtīsim savas labās domas mīļajiem un būsim kopā domās!
Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus!


23.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px