Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vakcinācija pret „Covid-19″

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.12.2020.

Burtu lielums

Tiek plānots, ka vakcinācija pret „Covid-19" Latvijā varētu sākties 28. decembrī, un tā būs brīvprātīga. Kā pirmais vakcīnu varēs saņemt ārstniecības personāls, kas strādā ar „Covid-19" pacientiem, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Viedokli par plānoto vakcinēšanos un valdības noteiktajām prioritārajām grupām lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Portnovu.

Mediķi jāaizsargā pirmie
– Pirmajā tūrē, kā var noprast no līdz šim publiskotās informācijas, vakcīnu skaits būs neliels, bet, uzsākot vakcināciju, tiks parādīta Eiropas Savienības vienotība. Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko ienākšanu tirgū, valdība, manuprāt, ir pareizi noteikusi, ka sākumā tiks vakcinēti mediķi un visneaizsargātākās Latvijas sabiedrības grupas, – uzsver Rihards Saulītis. – Mediķi jau ir jāaizsargā pirmie. Ko darīsim, ja viņi masveidā inficēsies un nebūs, kas mums sniegs nepieciešamo medicīnisko palīdzību? Jau tagad stradiņos šai ziņā ir izsmeltas vai visas rezerves. Savukārt iedzīvotājiem vakcinēties plāno piedāvāt nākamā gada otrajā ceturksnī. Katrā ziņā mūs gaida vēl vairāki grūti mēneši. Kā atzīst infektologs Uga Dumpis, smags būs viss nākamais gads. Domāju, ka lielākā daļa iedzīvotāju, neraugoties uz bažām par blakusparādībām, tomēr vakcinēsies. Arī es, ja tāda iespēja būs, potēšos.

Sadalījums ļoti korekts
– Par valdības noteikto vakcinēšanās secību: ja nav citu iespēju, kā apturēt kovida izplatību, un ir jāvakcinējas, tad, protams, vispirms ir jāparūpējas par tiem, kas vajadzības gadījumā parūpēsies par mums, visu tautu. Līdz ar to valdības prioritārais sadalījums ir ļoti korekts, – atzīst Artūrs Portnovs. – Es gan jebkurā gadījumā skatīšos pēc situācijas. Mēģināšu to izanalizēt no visām pusēm, tai skaitā, kā tas izpaudies tiem, kuri pret „Covid-19" būs jau vakcinējušies; kāda ir epidemioloģiskā situācija valstī, kovida izplatība un nepieciešamība potēties, citiem vārdiem – attiecībā uz iespēju vakcinēties izjūtas ir divējādas: puse uz pusi. Visi it kā gaida, lai pēc iespējas ātrāk dzīve atgrieztos iepriekšējās sliedēs, bet tai pašā laikā man nav tādas pārliecības, ka tik īsā laikā var izstrādāt kvalitatīvu vakcīnu, domājot ne jau tikai par rītdienu, bet gan ilgtermiņā. Grūti saprast arī mediju telpā sniegto informāciju, kas tomēr neļauj iedziļināties un vispusīgi pilnībā izanalizēt kopējo situāciju.


23.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px