Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nepieciešamība pastiprināt piesardzības pasākumus

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 17.12.2020.

Burtu lielums

Vakar valdība lēma par vēl stingrākiem ierobežojumiem, lai apkarotu „Covid-19" pandēmiju. Premjers Krišjānis Kariņš jau trešdienas vakarā deva mājienu, ka mums visiem jāgatavojas klusam periodam triju nedēļu garumā. Viedokli par nepieciešamību pastiprināt valstī noteiktos piesardzības pasākumus lūdzu izteikt Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Madonas novada domes deputātu, uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas priekšsēdētāju Aleksandru Šrubu.

Rīkojas pareizi
– Nav jau cita varianta. Labāk to izdarām tagad, nevis pēc tam, kad situācija vēl vairāk pasliktināsies. Es domāju, ka valdība domā un dara tā, kā arī vajag, rīkojas pareizi un lēmumus pieņem, vadoties pēc epidemioloģiskās situācijas valstī, to rūpīgi izanalizējot un izvērtējot, – uzskata Vilnis Špats. – Vienīgi, manuprāt, vairāk vajadzētu pieturēties pie tā, par ko valdība ir jau vienojusies. Lēmumus nevajadzētu interpretēt pa savam un pēc valdības sēdes katram runāt ko citu. Būtu jābūt vienam runasvīram (premjeram vai kādam citam), kurš skaidrotu valdības pieņemtos lēmumus, ieskicētu diskusijās izskanējušos dažādos variantus, kā arī atklātu valdības kopīgo viedokli, citiem vārdiem – visiem jautājumiem būtu jāpieiet pragmatiski.

Būtu jāpārdomā
– Nenoliedzami, piesardzības pasākumi un ierobežojumi šajā situācijā valstī ir nepieciešami, bet tiem ir jābūt tādiem, kurus patiešām var izkontrolēt. Es gan nepiekrītu tam, kā šobrīd tiek ierobežota veikalu darbība, tas būtu jāpārdomā, – uzsver Aleksandrs Šrubs. – Tieši šī iemesla dēļ piektdienās pirms brīvdienām, kad daudz ko nevar nopirkt, ir vislielākā drūzmēšanās. Cilvēki zinot, ka sestdienās un svētdienās daudzi veikali nestrādās, steidz sapirkt visu nepieciešamo. Daļa pat spiesti kavēt darbu, lai, piemēram, iegādātos būvmateriālus un brīvajās dienās varētu veikt remontu. Cilvēku pūļus šajā laikā visspilgtāk var novērot pie lielveikaliem, un tas nekādā gadījumā nemazina inficēšanās risku.
Attiecībā uz skolēnu ziemas brīvdienu pagarināšanu – es to principā atbalstu, jo viņiem mācību process patlaban jau tā ir ļoti saraustīts, it sevišķi to jūt devītie, kam pamatskolā rit pēdējais gads, bet sagatavoties eksāmeniem pienācīgā līmenī attālināti ir ļoti grūti. Katrā ziņā, ja brīvlaiks tagad tiks pagarināts par nedēļu un attiecīgi pavasarī – arī mācību gads, tā nebūs lielākā problēma.


18.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px