Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Blaumaņa 16. konkursa noslēguma sarīkojums

ZINTA SAULĪTE, "Braku" muzeja vadītāja

Autors • 10.12.2020.

Blaumaņa 16. konkursa noslēguma sarīkojums
Burtu lielums

R. Blaumaņa literārās prēmijas konkurss un tā organizēšana jau daudzu gadu garumā ir kļuvusi par neatņemamu muzeja darba sastāvdaļu.

Arī šogad uz "Brakiem" ceļoja skolēnu domraksti, saņēmām 142 darbus no visdažādākajām Latvijas vietām: Ērgļiem, Ogres, Ogresgala, Taurupes, Madlienas, Cēsīm, Vecpiebalgas, Daugavpils, Siguldas, Rīgas, Jelgavas, Limbažiem, Ventspils. Visčaklākie rakstītāji bija no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, atceļoja 65 domraksti.

Kā katru gadu, darbi tika vērtēti pamatskolu un vidusskolu grupā, kurā skolēni varēja rakstīt par sev tīkamo un saistošo tematu – ar galveno nosacījumu, ka domrakstam jābūt saistītam ar R. Blaumaņa personību un daiļradi. Lai noteiktu visvislabākos, žūrijai bija grūts darbs, jo dažkārt gribējās iedot divas pirmās, divas otrās vietas, tāpēc līdzās godalgotajām ir skolēni, kuri saņems veicināšanas balvas, kas ir gandrīz tikpat līdzvērtīgas kā laureātu gods.
Paldies žūrijai par rūpīgo darbu! Zintai Saulītei – "Braku" muzeja vadītājai, Annai Kuzinai – "Braku" muzeja vecākajai speciālistei, Mārītei Breikšai – latviešu valodas skolotājai, Indrai Ronei – Ērgļu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai, Sanitai Dāboliņai – grāmatu redaktorei, kā arī Kristīnei Lūsei, kas ir uzsākusi darba gaitas "Braku" muzejā.
Tā kā valstī noteikto ierobežojumu dēļ R. Blaumaņa literārās prēmijas 16. konkursa noslēguma sarīkojums un apbalvošana nevarēja notikt klātienē, sadarbībā ar Antru Diču-Milni un "Manu Filmu Studiju" tika izveidots video sveiciens, kuru varēja noskatīties "Braku" muzeja mājaslapā, sākot no 5. decembra – tieši tajā dienā, kad tas bija paredzēts Ērgļos un "Brakos".
Noslēguma pasākumu vadīja muzeja vadītāja Zinta Saulīte, bet labos vārdus konkursa dalībniekiem teica "Braku" muzeja vecākā speciāliste Anna Kuzina, Ērgļu bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska, veselības uzņēmuma grupas "Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta "Kultūras kanons" koordinatore Anita Smeltere, žūrijas pārstāve Sanita Dāboliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.
No Madonas novada atzinība Praulienas pamatskolas 9. klases skolniecei Sintijai Rubenei – par savas personības atklāsmi R. Blaumaņa darbu ietekmē (skolotāja Margarita Šķēle). No Ērgļu novada atzinība 8. klases skolniecei Alīnai Mušai – par emocionālu un pārdomātu tēmas atklāsmi (skolotāja Indra Rone), kā arī Ērgļus sagaidīja jauks un patīkams pārsteigums!
Konkursa laureāti pamatskolu grupā: 1. vieta – Dāvids Ēberliņš, Rīgas Valsts 2. ģimn., 9. kl., 2. vieta – Madara Liene Gaile, Jelgavas Valsts ģimn., 9. kl., 3. vieta – Aigars Rutks, Ogresgala psk., 9. kl. Vidusskolu grupā: 1. vieta – Ieva Radzvilaviča, Ērgļu vsk., 12. kl., 2. vieta – Laura Libere, Rīgas Valsts 2. ģimn., 12. kl., 3. vieta – Zanda Zaļakmene, Āgenskalna Valsts ģimn., 11. kl. Apsveicam Ievu Radzvilaviču, skolotāju Inesi Maltavnieci un Ievas vecākus ar izcilo rezultātu!
Pasākuma video sveiciena veidošanā liels paldies koklētājām Inesei Zvaigznei un Kristīnei Lūsei, bundziniekam Andrim Džigunam par latviski spēcīgo muzikālo pavadījumu, Ērgļu jauktajam korim un diriģentam Ralfam Šmīdbergam! Tā kā katru gadu deju kolektīvs "Pastalnieki" sveica ar jautru un azartisku dejošanu, šogad –
skaisti mirkļi no "Brakiem", kuros dejotājas rada māju un latviskuma izjūtu sētā. Paldies vadītājai Mārītei Taškānei! Pateicība Blaumaņa biedrības biedriem par izpalīdzēšanu.
Konkursa atbalstītāji: Ērgļu novada pašvaldība, biedrība "Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums", Dace Blaumane un Jānis Grāmatiņš, AS "Latvijas Mediji", AS "Repharm", Latvijas Nacionālā bibliotēka, UNESCO LNK, biškopis Gints Krastiņš. Paldies par balvām un suvenīriem. Šogad dāvanas ceļos pa pastu vai tiks nogādātas uz skolu, naudas prēmijas – pārskaitītas uz norādīto kontu.
Vai nav skaisti lasīt labus vārdus par konkursu, un īpaši, ja ar saņemto naudas prēmiju ir vēlme dalīties. 1. vietas ieguvējs pamatskolu grupā Dāvids Ēberliņš atsūtīja jauku ziņu: "Pateicos par Jūsu darbu un novērtējumu. Manuprāt, pēc veiksmīgi paveikta darba ir nekavējoties jāiet darīt citu labu darbu, tāpēc mazu daļu no iegūtās naudas balvas es ieguldīšu Ziemassvētku labdarības akcijā "Laimes namiņš". Mūsu klase ir apņēmusies kādai meitenei no daudzbērnu ģimenes uzdāvināt dāvanu, ko viņa ir minējusi vēstulē. Gribu, lai "Blaumaņa nauda" piedalītos Ziemassvētku brīnuma tapšanā."
Lai skaists Ziemassvētku gaidīšanas laiks un uz tikšanos R. Blaumaņa 17. konkursā!


11.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px