Otrdien Ministru kabinets lēma „Covid-19" izplatības ierobežošanas nolūkos pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, vienlaikus nosakot vēl vairāk ierobežojumu. Kopš vakardienas spēkā stājas virkne ar ārkārtējo situāciju saistītu ierobežojumu, tostarp pulcēšanās ierobežojumi un masku valkāšanas prasība iekštelpās.
– Kā vērtējat jaunos ierobežojumus? Vai tie pārlieku nesarežģī dzīvi? – vakar vaicāju Jumurdas pagasta pārvaldes vadītājai Agitai Opincānei un Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam.
Grūts laiks
– Visa pašreizējā situācija liecina, ka jāpiesargājas mums ir un visi ierobežojumi tiek noteikti ar mērķi, lai mēs no tās izkļūtu. Man, no vienas puses, ir grūti objektīvi spriest, jo mums uz laukiem ir citādāk nekā pilsētā, – atzīst Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne. – Tā ir runga ar diviem galiem. Bērni paliek mājās, mācās attālināti, kas katrā ziņā ir grūtāk. Vecākiem – papildu rūpes. Tagad vēl arī mazajiem bērniem skolās būs jānēsā maskas. Lielajiem jau grūti, kur nu vēl bērniem! Tas viss ir liels pārbaudījums. Nekā tāda līdz šim mums nav bijis. Pašiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jārēķinās arī ar līdzcilvēkiem, lai viņus pasargātu. Lai gan strādājam attālināti, esam savās darbavietās pagasta pārvaldē. Tāpat bibliotekāre ir uz vietas, ja kāds grib apmainīt grāmatas. Protams, mēs arī lietojam maskas, bet mēs lielākoties telpās esam pa vienam, ne tā, kā lielos kolektīvos. Labi, ka tagad klusais Ziemassvētku laiks, kad varam viens otram piezvanīt, uzrakstīt apsveikumus, tāpat interneta iespējas. Svarīgi neļauties panikai un vienam otru uzmundrināt.
Situācija joprojām nopietna
– Kaut kā šo situāciju ir jāmēģina pārvarēt. To izdarīt un maskas nēsāt arī iekštelpās, protams, var. Vērtējams tikai, cik tas vajadzīgs, bet, ja šādi noteikumi ir, ievērot varam. Ļoti ceru, ka tas nav uz ilgu laiku un mēs tiksim veiksmīgi ar to galā, – pauž Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs. Savukārt vaicāts par situāciju Varakļānos, viņš atzīst: – Šobrīd situācija veselības aprūpes centrā vēl joprojām ir gana nopietna. Par laimi, izplatība ārpus centra nav īpaši liela, tomēr daži gadījumi ir konstatēti, kas nedaudz ir saistīti ar šī centra darbiniekiem. Tā ka tāds satraukums tomēr ir. Skolā bērni attālināti mācās no 5. līdz 12. klasei. Mazie, 1.-4. klase, mācās klātienē. Pagaidām mēs riskus neesam identificējuši. Jebkurā gadījumā jāatzīst, ka klātienē mācību kvalitāte ir labāka.
05.12.2020.