Kā informē VUGD, laikā no 17. līdz 19. novembrim Madonas reģionā ugunsdzēsēji glābēji steigušies palīgā uz trim ugunsnelaimēm. Diemžēl vienā no tām gājis bojā cilvēks.
17. novembrī pulksten 20.54 tika saņemts VUGD izsaukums uz Varakļāniem, kur vienstāva dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošajā virtuvē pie plīts dega sadzīves mantas viena kvadrātmetra platībā. Saviem spēkiem no mājas izdevās evakuēties diviem cilvēkiem vēl pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēku izdevās likvidēt vien divu stundu laikā; liesmas tika nodzēstas pulksten 22.45. Kā uzsver VUGD, mājoklī netika konstatēts uzstādīts dūmu detektors, kas no šā gada ir obligāts.
Traģiska izvērtusies Latvijas dzimšanas diena, 18. novembris. Rīta stundā, pulksten 6, tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas četru kvadrātmetru platībā. – Mājoklī bija izveidojies ļoti spēcīgs piedūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Pulksten 7.34 ugunsgrēks tika likvidēts, – atklāj VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.
Vēl šo dienu laikā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Madonas novada Kalsnavas pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,1 kvadrātmetra platībā.
Lai gan par to tiek regulāri atgādināts, traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus.
– Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! VUGD atgādina, ka no 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu, – uzsver Sandra Vējiņa.
20.11.2020.