Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Viss sākās ar telefona zvanu…”

Redakcija

Autors • 12.05.2008.

“Viss sākās ar telefona zvanu…”
Burtu lielums

Pirms diviem gadiem atjaunotā tradīcija Madonas pilsētas vēsturiskajā tirgus vietā – Saieta laukumā – rīkot pavasara gadatirgu „Viss dārzam" tiks turpināta arī nākamajos gados. Kā, uzrunājot Madonas pilsētas iedzīvotājus un viesus, solīja Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters, tas notiks katru gadu aprīļa pēdējā sestdienā.

Šogad kopā ar madoniešiem šajā pasākumā pabija arī Stādu audzētāju biedrības biroja vadītājs Andrejs Vītoliņš, Latvijas stādu parādes Jelgavā virsvadītājs, un mūs, protams, interesēja arī viņa Madonā gūtie iespaidi.

– Esmu guvis ļoti labus iespaidus. Ja ņem vērā, ka gadatirgus pilsētas centrālajā laukumā notiek tikai otro gadu, šī pasākuma organizatorus noteikti var uzteikt par to, ka to izdevies sarīkot tik plašu. Jums veicies arī laika apstākļu ziņā, tie ir vienkārši kolosāli, un tas šādos saietos ir no liela svara, – uzsver Andrejs Vītoliņš.

– Pie tam arī pati vieta šķiet ļoti piemērota šādu pasākumu rīkošanai. Te nejūt vēju, un arī tam ir sava nozīme. Mēs, piemēram, Jelgavā šādus pasākumus rīkojam parkā un to darām galvenokārt tāpēc, ka tur ir aizvējš, kas īpaši svarīgi ir puķu audzētājiem. Varbūt šī iemesla dēļ gadatirgū Madonā puķu audzētāju salīdzinoši nav tik daudz, kā varēja būt. Ņemot vērā to, ka gadatirgus Madonā tiek rīkots atklātā laukumā, iespējams, daudzi tomēr nolēma neriskēt ar izaudzētajiem stādiem un palika mājās. Taču uzzinājuši, ka te nav vēja, domāju, viņi nākamgad noteikti atbrauks uz šejieni, kur notiek tik skaists pasākums.
Priecē arī lielā pretimnākšana no organizatoru puses, jo Madonas pilsētas pašvaldība neiekasē tirdzniecības nodevu.

– Kā tas izskatās uz republikas fona, vai citas pašvaldības, organizējot šādus pasākumus, rīkojas līdzīgi?

– Katrā pilsētā ir savas nianses. Kā pozitīvu piemēru varu vēl minēt Jūrmalu, kur ļoti maz liek birokrātiskus šķēršļus un ir arī noteikta salīdzinoši maza tirdzniecības vietas nodeva. Tas pats ir Jelgavā, pie mums vienīgi, ja nav domes svētības, ir jāpārvar ļoti lielas birokrātiskas peripetijas. Taču pašvaldība arī pie mums parasti atbalsta šādas aktivitātes, jo saprot, ka tā ir laba reklāma pilsētai, kuras vārds līdz ar to izskan tālāk par sava novada robežām.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.05.2008.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px