Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Nedēļas nogalē Vidzemes reģionā aizturēti 11 dzērājšoferi

ZANE VASKĀNE, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Autors • 02.11.2020.

Burtu lielums

Aizvadītās nedēļas nogalē, laikā no 30. oktobra līdz 2. novembrim, policija
Vidzemē apturēja astoņus autovadītājus reibumā un pieņēma 134 administratīvā pārkāpuma lēmumus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Nedēļas nogalē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas amatpersonas kopā aizturēja astoņus mehānisko transportlīdzekļu vadītājus, divus velosipēdistus un vienu mopēdistu, kuri transportlīdzekļus vadīja, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā tika aizturēti četri transportlīdzekļa vadītāji reibumā, bet Valmieras un Madonas iecirkņu apkalpojamajā teritorijā – divi šoferi, savukārt Valkas, Gulbenes un Alūksnes teritorijā – pa vienam šoferim.
Kopumā septiņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1,5 promiles, savukārt vienam šoferim konstatēts pat 3,17 promiļu reibums, bet pieci autovadītāji ceļu satiksmē piedalījās bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām.
1. novembrī Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, uz autoceļa Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža vīrietis atkārtoti gada laikā vadīja automašīnu BMW bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkohola reibumā. Vīrieša izelpā konstatēja 3,17 promiles. Mirkli vēlāk Cēsīs, Raiņa ielā, vīrietis vadīja automašīnu Kia, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē, proti, 2,57 promiles. Tāpat vīrietis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā sākts kriminālprocess.
Aizvadītās nedēļas nogalē Vidzemē kopā pieņemti 203 administratīvā pārkāpuma lēmumi par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, no tiem 134 par atļautā ātruma pārsniegšanu. Tāpat reģistrēti 24 ceļu satiksmes negadījumi, kur sešos no gadījumiem deviņas cietušas personas, tajā skaitā viens cilvēks gājis bojā.
Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļu vadīšana alkoholisko dzērienu reibumā ir bīstama. Tādējādi iereibušais šoferis apdraud ne tikai savu, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošību. Policija aicina šoferus būt apdomīgiem un nevadīt spēkratu alkoholisko dzērienu ietekmē. Būtiski apzināties, ka par ceļu satiksmes drošību atbildīgs ir katrs tās dalībnieks.


03.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px