Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Uz skolu „Covid-19″ laikā

BAIBA MIGLONE

Autors • 29.10.2020.

Burtu lielums

„Covid-19" strauji attīstās arī Latvijā. Katru dienu klāt nāk jauni saslimšanas gadījumi. – Kāda situācija ir jūsu novadā, un kā vērtējat šonedēļ pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem izskanējušo ideju mazāko bērnu vecākiem ļaut izlemt, vai sūtīt savas atvases uz skolu „Covid-19" laikā? – vakar vaicāju Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam un Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam.

Optimisma ir pamaz
– Varakļāni šobrīd kartē ir iezīmēti, kur 1-5 gadījumi, bet man šādas informācijas reāli nav, kas ir saslimušais, un ir pat aizdomas, ka tas varētu būt pat Varakļānos nedzīvojošs cilvēks, – atklāj Māris Justs.
Jautāts, vai šis laiks nesis kādas izmaiņas pašvaldības darbā, domes priekšsēdētājs informē, ka darbinieki ir savās darbavietās, bet apmeklētājus principā nepieņem. – Pieņemam tikai īpašos gadījumos. Arī kārtējā domes sēde notiks attālināti. Katrā ziņā situācija ar paaugstināto saslimstību valstī nav patīkama. Optimisma ir diezgan pamaz, bet šobrīd, ņemot vērā izglītības kvalitāti, kāda tomēr ir, mācoties klātienē, ja likumdošana nemainīsies, lemsim par labu mācībām klātienē. Taču mūsu skola ir gatava uzklausīt arī vecāku vēlmes, un tiem, kuriem šīs bažas būs lielākas, vienlaicīgi būs arī iespēja mācīties attālināti.

Jāieklausās epidemiologos
– Pagaidām Cesvaines novads kartē ir baltā krāsā, bet par patieso situāciju jau grūti spriest, jo saslimušie kartē tiek iezīmēti pēc deklarētās dzīvesvietas, taču katrā ziņā nav tādu uzliesmojumu un cerams, ka arī nebūs. Bet tas, ka kartē neesam iezīmēti, psiholoģiski, protams, nomierina, – spriež Vilnis Špats. – Dome strādā attālināti, bet nepieciešamības gadījumā arī, ievērojot visus noteikumus – maska, dezinfekcija -, pieņemam cilvēkus arī klātienē. Arī maksājumus no cilvēkiem, ievērojot noteikumus, pieņemam divas dienas nedēļā. Tikai ne domē, bet kultūras namā, kur plašākas telpas. Arī domes sēde šodien notiks kultūras namā, kur deputāti var distancēties cits no cita. Turpmāk skatīsimies, kā veidosies situācija.
Savukārt vaicāts par to, ka vecāki varētu izlemt, vai sūtīt bērnu uz skolu „Covid-19" laikā, Vilnis Špats ir kategorisks: – Nu tas jau ir aicinājums uz anarhiju. Ko tad tie nabaga skolotāji iesāks – nevar taču reizē mācīt attālināti un klātienē. Reizēm tie mūsu valdības vīri un sievas izsaka nepārdomātas lietas. Skaidrs ir viens – jāieklausās epidemiologos un valdības vadītājā.



30.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px