Valdība 27. oktobrī apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kārtībā, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu "Covid-19" izplatības negatīvo ietekmi.
Arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas Latvijā turpinās "Covid-19" negatīvā ietekme lauksaimniecības un pārtikas nozarē, izraisot finanšu grūtības un dzīvotspējas apdraudējumu ne tikai atbalsta pasākumos sākotnēji ietvertajiem, bet arī citiem ražotājiem.
Par atbalstu ziņo ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte: – Piena sektorā lauksaimniekiem turpināja samazināties ieņēmumi, tādējādi grozījumi noteikumos paredz piešķirt atbalstu piena ražotājiem (par slaucamām govīm) arī par jūlija-septembra periodu, ja nozares ražotāju ieņēmumi šajā laikā bijuši vismaz par 5 procentiem zemāki nekā šādā periodā iepriekšējos trīs gados vidēji.
Atbalsts būs par visiem atbalsttiesīgajiem liellopiem (gaļas šķirņu un šādu šķirņu krustojumā iegūtiem liellopiem un piena šķirņu vai piena-gaļas šķirņu krustojumā iegūtiem vīriešu kārtas liellopiem) vecumā no 6 mēnešiem, kas tika realizēti šogad no aprīļa līdz septembrim, kā arī atbalstu par sivēnmātēm periodā no šā gada aprīļa līdz jūnijam.
Pārējās lauksaimniecības un pārtikas jomās tiek samazināts apgrozījuma samazinājuma slieksnis no 25 uz 15 procentiem. Tas nozīmē, ka uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam, ja to neto apgrozījums ir samazinājies par vairāk nekā 15 procentiem.
30.10.2020.