Mārcienas pamatskola sadarbībā ar sporta sabiedrisko organizāciju – Rīgas sporta klubu "Ozolciems", īstenojot Leader+ programmas projektu, šogad plāno izveidot rehabilitācijas, nometņu un sporta centru "Mārciena". Pirmā nometne tiek plānota jau augusta sākumā.
Projekta autore un koordinatore, Mārcienas pamatskolas sporta skolotāja Anita Kidala pastāstīja, ka projektu iesniedza Madonas novada fonda izsludinātā konkursa Leader+ veida pasākuma aktivitātei "Integrētās lauku attīstības izmēģinājumu stratēģija" 1. kārtā pagājušajā gadā. Rezultātā saņemts ELVGF finansiāls atbalsts – 5000 latu.
– Ideja ir izveidot rehabilitācijas un nometņu centru "Mārciena", jo mūsu rajonā praktiski nav nometņu bāzes. Līdz ar to pie mums būs iespēja rīkot nometnes stājas veidošanai, veselīga dzīvesveida popularizēšanai, rehabilitācijai. Ar Eiropas naudas atbalstu strādājam pirmoreiz. Blakus sporta zālei ir vingrošanas zāle, kur 1. kārtā paredzēts kosmētiskais remonts. To veiks uzņēmums "AILE grupa". Pirmā vasaras nometne "Pavadonis 2008" notiks no 2. līdz 10. augustam, kur paredzēta interesanta programma – tiks apgūti tūrisma tehnikas pamati, spēlēsim volejbolu, notiks orientēšanās apvidū, mācīsimies showdance, varēs iesaistīties nometnes darba grupās, – sacīja Anita Kidala, kas LSPA paralēli apgūst arī fizioterapiju, mācās 4. kursā.
Protams, ieceres bija vēl plašākas, bet otrs projekts diemžēl netika apstiprināts.
Autore: IVETA ŠMUGĀ