Valsts policijas informācija liecina, ka oktobra sākumā Vidzemes reģionā bijuši jau vairāki negadījumi, kuros cietuši mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki – gājēji.
Auto ar spoguli aizķēra gājēju, kurš pārvietojās pa ceļa braucamo daļu bez atstarojošajiem elementiem, savukārt cits transportlīdzeklis uzbrauca gājējam. Lai gan notikušā apstākļi visos gadījumos vēl tiek skaidroti, ceļu satiksmes dalībniekiem jāparūpējas par to, lai viņi būtu pamanāmi arī diennakts tumšajā laikā.
Šī ir tēma, kas atkārtojas gadu no gada, bet acīmredzot cilvēka dabā ir domāt: „Nelaimes jau notiek ar citiem, ne mani." Līdz kamēr nelaime nepiemeklē pašu. VP pārstāve Zane Vaskāne komentēja: „Kaut arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami. Ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Nez kāpēc cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību."
Daudzi autovadītāji noteikti ir pārliecinājušies par to, ka pat uz ceļiem, kur apgaismes ķermeņi it kā atrodas, dažādu apstākļu pēc gājēji (arī velosipēdisti) var būt grūti pamanāmi. Zane Vaskāne apstiprināja: „Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem var būt grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs."
13.10.2020.