Diena ar rudens pieskārienu
Zied saules krāsās – īpaši priekš jums!
Lieciet to vāzē, un prieks lai aug,
Radot vietu, laimei kur dzimt!
Ar
tādām rindām, novēlot dzīvesprieku, veselību, izturību, uzrakstītām uz
kļavu lapas, mūs sveica Starptautiskajā senioru dienā samariešu komanda.
Jā, šo saulaino 1. oktobra dienu samariešu aprūpējamie devās atzīmēt uz Stāķu kultūras namu Gulbenes novadā. Pirms došanās ēkā katrs, kas vien varēja, piedalījās saules mandalas izveidošanā zālājā kultūras nama priekšā – madoniešu sveiciens Stāķu iedzīvotājiem senioru svētkos. Notika arī fotografēšanās. Pēc tam devāmies iekšā un sēdāmies pie klātiem galdiem. Aprūpētājas pasniedza karstu tēju vai kafiju pēc katra vēlmes. Koncertu sniedza Ilze, Rolands un mazā Kate no Gulbenes novada. Dziedāja gan mūsdienīgas, gan senāko laiku dziesmas. Ilze skaisti lasīja tēlojumus, dzeju. Rolands stāstīja, kā viena vai otra dziesma nonākusi viņu repertuārā. Kad bija pamudinājums dejot, protams, uzradās arī kāds drosmīgais no mūsu vidus. Vēlāk arī mūsu aprūpētājas centās mūs iekustināt, un tas viņām veiksmīgi izdevās. Mēs tā bijām aizrāvušies ar "savu dejošanu", ka mūsu emocijas sita tik augstu vilni, ka pēkšņi atskanēja signalizācija – un šī nodarbe bija jāpārtrauc… Pagāja kāds brīdis, kamēr viss noskaidrojās. Un mūsu pasākums turpinājās gan ar viesu, gan pašu uzstāšanos bez starpgadījumiem. Tagad šī pasākuma apmeklētāja katrā mājā uz galda vāzē ziedi – šīs dienas pieskāriens rudens saules krāsās.
Gribu pateikt lielu paldies Airai par garšīgo pašcepto maizīti, sieru, SIA "Šlāgeris" par garšīgajiem kliņģeriem un citiem par cienastu mūsu pasākumā. Bez tam mums šovasar ir bijušas arī divas ekskursijas. Jūlijā bijām uz Skrīveriem. Mācījāmies tīt gotiņas, saņēmām katrs sertifikātu. Našķojāmies, klausījāmies Skrīveru pārtikas kombināta vēsturi. Pēc tam devāmies braucienā ar kuģīti "Baltā kaza" pa Daugavu. Ar aizrautību klausījos kapteiņa stāstījumā gan par vēsturi, gan par citu pasažieru piedzīvojumiem uz Daugavas. Liels pārbaudījums mums bija tikšana no kuģīša piestātnes līdz "Klidziņas" bistro. Veiksmīgi visi ar aprūpētāju palīdzību tikām ar to galā, jo tunelis nav domāts veciem cilvēkiem.
Noslēgumā degustējām Skrīveru saldējumus, klausoties uzņēmuma vadītāja stāstos par to tapšanu. Esmu gandarīta, ka dzīvoju tādā novadā, kurā mūsu uzņēmumi augstu kotējas izejvielu, kuras izmanto Skrīveros, kvalitātē.
Augusta beigās braucām uz Vecpiebalgas novadu. Piedzīvojums tāds, ka divas stundas netikām laukā no Madonas, ielas bloķētas, jo notika sacensības. Bet nedzirdēju nevienu saīgušo, un arī pēdējā pasākumā šo starpgadījumu atcerējāmies ar humoru.
Neraugoties uz to, ekskursija notika. Bijām Inešos uz sveču darbnīcu, lējām sveces, uz porcelāna fabriku, izgatavojām sveču liesmu dzēsēju. Pusdienojām Vecpiebalgas centrā. Pēc tam devāmies uz "Rika Zoo" pie alpakām un lamas. Noguruši, bet apmierināti un emocijām bagāti atgriezāmies mājās.
Lielu paldies gribu pateikt abām Dacēm un Karīnai, kas rūpējās, lai mums šie pasākumi notiktu. Par prasmi iziet no jebkuras situācijas.
Ja vien šaubies un neuzdrošinies, bet veselība kaut cik atļauj un tevi aicina, dodies droši uz samariešu rīkotajiem pasākumiem, jo meitenes palīdzēs pārvarēt jebkuras grūtības. Mūs pārņem tādas emocijas, ka beigās atskan viņu sauciens – "Tikai neaizmirstiet savus palīglīdzekļus!".
09.10.2020.