Otrdien reģistrēts līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas ar „Covid-19" gadījumu skaits – 95. Vairākās pašvaldībās uz divām nedēļām ieviesti ierobežojoši pasākumi. Viedokli, vai visā Latvijā nav jāpastiprina piesardzības pasākumi, lūdzu izteikt Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.
Jāievēro visu laiku
– Piesardzība ir jāievēro visu laiku. Neatkarīgi no tā, vai tā ir liela vai maza pašvaldība, ir jābūt uzmanīgiem. Šis ir tāds laiks. To prātā paturam arī mēs Jumurdas pagasta pārvaldē, ievērojot visu valstī noteikto un strādājot piesardzības režīmā. Protams, ar pozitīvu domu, nepārspīlējot un visu laiku par to neskandinot, tādējādi nepadarot sevi un citus nervozus, – atzīst Agita Opincāne. – Neapšaubāmi, pilsētās situācija ir grūtāka. Laukos vairāk ir iespēju un arī plašuma, lai cits citam negrūstos virsū. Mēs varam arī daudz uzturēties svaigā gaisā, ogot, sēņot un baudīt skaisto rudeni, brīnišķīgo atvasaru, kas tik jauka sen nav bijusi. Šogad tādā ziņā tiekam ļoti lutināti, pati Dabas māte cenšas novirzīt mūsu domas no nepatīkamā, rosina būt prātīgiem. Katrā ziņā drūzmēties un tīšu prātu uz nepatikšanām uzprasīties nevajag. Laiks tik tiešām ir grūts. Pie tam vissmagāk ir uzņēmējiem, cieš taču daudzas nozares, it sevišķi pilsētās.
Dzīvi nevar apstādināt
– Man jau liekas, ka ar kovidu ir jāsadzīvo, mums taču nav cita varianta. Kovids ir un vismaz vēl kādu laiku būs, bet tāpēc jau nevar visu dzīvi apstādināt. Vienīgi, ja striķi galīgi trūks, tad, iespējams, jāatgriežas pie stingrajiem ierobežojošajiem pasākumiem visā valstī, bet pagaidām jāpieturas pie tiem lēmumiem, ko trešdien attiecībā uz konkrētajām pašvaldībām, kur atklāts liels inficēto skaits, ārkārtas sēdē noteica valdība. Pie tam jāņem vērā, ka tie nav paši stingrākie ierobežojumi, – akcentē Vilnis Špats. – Ir jau arī tāda teorija, ka līdzīgas sērgas atkārtojas ik pēc simt gadiem, kā tas, piemēram, bija spāņu gripas gadījumā 1918. gadā vai vēl iepriekš, uzliesmojot bakām, mērim utt. Šādas sērgas nebūt nebeidzas vienā gadā, un vienmēr ir bijuši tādi, kuri izveseļojas un kuri – mirst. Un arī tādi, kam tas iet secen. Protams, ir jāuzmanās, jāievēro noteiktie piesardzības pasākumi. Kamēr varēs, tikmēr skolā mācīsies klātienē, bet kad nevarēs – pāries uz attālināto mācību procesu.
02.10.2020.