Nav ko slēpt, kovids visiem jau ir pieriebies, tomēr nevar nepieminēt un bez satraukuma nepamanīt faktu, ka šonedēļ vienas dienas laikā konstatēts augstākais saslimušo skaits kopš pandēmijas sākuma – 95. Dienu vēlāk atklāto saslimušo skaits gan bija nokrities par pusi.
Ne velti sabiedrībā virmo runas (vai tiek iesētas bailes?) par otrā „Covid-19" viļņa tuvošanos. To noteikti var izvērtēt tikai speciālisti – šāds vilnis ir sācies ar mutējušiem kovida paveidiem vai tomēr pie vainas ir cilvēku atslābums, lai neteiktu – bezatbildība, vieglprātība. Joprojām ir tie, kuri ceļo un vārdus „izvērtēt brauciena nepieciešamību" interpretē – lai nezaudētu naudu par jau apmaksāto atpūtas braucienu. Tāpat ir tie, kuri paši vai kuru tuvinieki, ārzemes izceļojuši, neievēro ja ne obligātās, tad vismaz vēlamās pašizolācijas dienas. Arī apkārtējie sabiedrības locekļi šādus gadījumus mēdz zināt, bet pievērt acis, jo… neies tak sūdzēties un ar kaimiņu bojāt attiecības. Kas ir saprotami, bet tikai līdz brīdim, kamēr kādam neparādās kaut vai viegli saaukstēšanās, sliktas pašsajūtas simptomi. Tad gan ātri parādās stresiņš, atminoties, ka kaimiņu Jānis vai Anna nupat taču no ceļojuma atbrauca…
Šonedēļ Kuldīgā sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju arī tika nomēģināti pirmie testi „Covid-19" noteikšanā, izmantojot siekalu paraugus. Bezmaksas analīzes trīs dienu garumā varēja veikt novada uzņēmumu un izglītības iestāžu darbinieki. Tikmēr saistībā ar analīžu nodošanu Madonā šajās dienās saņēmu jautājumu – vai analīžu pieņemšanas punkts ir slēgts? Kāpēc nevar sazvanīt norādīto tālruni analīžu noņemšanai?
Jāatgādina, ka „Covid-19" analīžu nodošanas punkts Madonā, Augu ielā 27 (ēkas pirmajā stāvā, iekšpagalmā), nav brīvi pieejams – tajā ierasties var tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās. Šobrīd valsts apmaksātu „Covid-19" testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu, tostarp, ja šo testu nepieciešams veikt pirms stāšanās ārstniecības iestādē. Līdz ar to vairs nav jāzvana uz iepriekš norādītajiem tālruņiem (8 ciparu mobilā tālruņa numuri), kur varēja pieteikties uz maksas testiem, bet gan jāzvana un jāpiesakās analīzes nodošanai pa vienoto tālruņa numuru 8303 (darbdienās – no pulksten 8 līdz 20, sestdienās – no pulksten 9 līdz 15, svētdienās – no pulksten 9 līdz 12).
Un, protams, ievērosim drošību, piesardzību un būsim atbildīgi ne vien „Covid-19" slimības sakarā, bet arī citu vīrusu un saslimšanu izplatības gadījumos – neviens nav atcēlis arī tās!
02.10.2020.