Septembrī vispārizglītojošajās skolās tradicionāli notiek fukšu iesvētību nedēļa 7. un 10. klases audzēkņiem.
Arī Madonas Valsts ģimnāzijā tas ir laiks, kad 7. un 10. klašu skolēniem ir „jāiziet cauri iniciācijas rituālam, lai kļūtu par vienreizīgiem un bezbailīgiem ģimnāzistiem". Šonedēļ ģimnāzijā organizētā Fukšu nedēļa tika sadalīta noteiktās tematiskās dienās: 28. septembris tika izsludināts kā Positivus/Coachella, kad jāierodas kā festivālā, uz kuru brauc tikai īsti „ballīšu zvēri, ģērbjoties savos spilgtākajos tērpos". 29. septembris tika izsludināts kā kartupeļtalka, kas ir neatliekama īsta latvieša dzīves sastāvdaļa un, iespējams, „vienīgā balle, kurā pat svešinieks tiek sagaidīts un lolots kā savējais". 30. septembris – Hippiefest – festivāls, pār kuru valda mīlestība, miers, vienotība un saticība. Šajā dienā skolēni bija aicināti nebaidīties atklāt savu iekšējo dabas bērnu un Bob Marley. 1. oktobris ritēja kā Brazīlijas karnevāla diena, kad visi „ārā izvelk savas krāšņākās spalvas". 2. oktobrī ģimnāzijas fukši bija aicināti iejusties Visu svēto dienā, kurā katrs varēja pārvērsties par jebko. Piektdien ikvienam jaunajam ģimnāzistam bija jādod arī radio zvērests, tā pārtopot par pilntiesīgiem ģimnāzistiem.
02.10.2020.