Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

TĒMA: SPODRĪBAS MĒNEŠA KULMINĀCIJA — TALKA

Redakcija

Autors • 07.05.2008.

TĒMA: SPODRĪBAS MĒNEŠA KULMINĀCIJA — TALKA
Burtu lielums

No 10. aprīļa līdz 12. maijam Madonas dome pilsētā izsludināja Spodrības mēnesi, kā prioritāti nosakot pilsētvides sakopšanu pēc ziemas un sagatavošanos vasaras sezonai. Piedalīties Spodrības mēneša aktivitātēs, uzpošot savu māju teritoriju, savedot kārtībā pagalmus un dārzus, tika aicināti arī iedzīvotāji.

Tomēr galveno darba smagumu padarīja pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki, kas pilsētas sakopšanas darbos iesaistījās vēl pirms Spodrības mēneša izsludināšanas. Tas ir nenoliedzams fakts, tāpat kā tas, ka par Spodrības mēneša kulmināciju kļuva tradicionālā sakopšanas talka, kas šoreiz notika pēdējā darbdienā pirms garajām maija brīvdienām – 30. aprīlī.
Kaut arī talcinieku nebija tik daudz, kā šī gadsimta pirmajos gados, kad Madonā tika atjaunota sakopšanas talku tradīcija, tomēr padarīts, pēc organizatoru domām, tika pietiekami daudz. Kā pārliecinājās arī „Stars", darbs ritēja raiti, arī veicamo darbu apjoms iepriekš bija rūpīgi pārdomāts, rēķinoties ar reāli iespējamo talcinieku skaitu. Talcinieki salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem tika nodarbināti daudzveidīgāk – ne tikai pērno lapu un atkritumu savākšanā pēc pelēkās ziemas, bet arī puķu un stādījumu stādīšanā, konkrētu teritoriju labiekārtošanā.

Pulcējas pie strūklakas

Darbs pilsētā notika daudzviet, bet vispirms pulksten 9 talcinieki pulcējās tradicionālajā satikšanās vietā – Mīlestības graviņā pie strūkl-akas, lai precizētu darāmos darbus un to, kur katram ir jādodas.
Viņu vidū, protams, bija arī Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētājs, sakopšanas talku tradīcijas galvenais atbalstītājs un iniciators Andrejs Ceļapīters.
– Šogad sakopšanas talku organizējam mazliet citādāk, jo esam nolēmuši visus spēkus koncentrēt konkrētajos mērķa objektos, lai tos maksimāli sakoptu un labiekārtotu un talkas dienā nonāktu līdz darba galarezultātam. Talcinieki dosies uz Saieta laukumu, kur veidos jaunus puķu un košumkrūmu stādījumus. Daļa strādās pie mākslas skolas, karjera ezera, Mīlestības graviņā, pie mūzikas skolas un citur. Žēl, bet izskatās, ka pietrūks jaudas, lai sakoptu graviņu pie mūzikas skolas, – talkas dienā iecerētās aktivitātes ieskicēja Andrejs Ceļapīters.
Vaicāts par jaunajiem puķu un košumkrūmu stādījumiem Saieta laukumā, Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs atzīmēja, ka tas ir speciālistu ziņā, bet vienlaikus neslēpa arī savu redzējumu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.05.2008.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px