Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Viss atkarīgs no līdzatbildības

BAIBA MIGLONE

Autors • 24.09.2020.

Burtu lielums

Otrdienas rīts atnesa diezgan satraucošu ziņu, ka iepriekšējā diennaktī Latvijā atklāti 34 jauni „Covid-19" gadījumi, kas ir otrs lielākais vienā dienā reģistrētais pacientu skaits kopš 3. aprīļa, kad tika konstatēti 35 inficētie. Trešdienas rītā pēc SPKC datiem tie bija 12 gadījumi iepriekšējā diennaktī, bet vakarrīt – 22.

Viens no lielākajiem saslimšanas rādītājiem – 19 – šajā nedēļā konstatēts gaļas pārstrādes uzņēmumā „Forevers", kur pavisam testētas 273 personas. Pārtikas un veterinārais dienests gan norāda, ka, izvērtējot uzņēmuma darbības specifiku, kā arī ņemot vērā, ka „Covid-19" netiek pārnēsāts ar pārtiku, nav pamata bažām par pārtikas drošumu vai draudiem patērētāju veselībai. Savukārt kādā rūpnieciskās ražošanas uzņēmumā ārpus Rīgas saslimšana ar „Covid-19" atklāta 10 darbiniekiem.
Veselības ministre Ilze Viņķele sociālajos tīklos gan mierina, ka ievērojamais jaunatklāto „Covid-19" gadījumu skaits liecina, ka testēšanas sistēma strādā un epidemiologi veic savu darbu. „Mums, sabiedrībai, kopumā jāpaveic savs (darbs) –
pašizolācija, uz kuriem tas attiecas, distancēšanās, kur iespējams, roku higiēna, dezinfekcija, kā arī maskas," raksta Viņķele. Politiķe atzīmē, ka salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvija ir ieguvusi trīs nedēļas ilgāku laiku gandrīz bez ierobežojumiem. „Cik ilgi tā varēsim turpināt, lielā mērā atkarīgs no sabiedrības līdzdarbības un apzināšanās, ka „Covid-19" nav joks un izdomājums," uzsvērusi ministre.
Jā, varam priecāties, ka saslimstība ar „Covid-19" Latvijā ir teju 15 reižu zemāka nekā ES un EEZ valstīs vidēji, kā otrdien žurnālistiem vēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors un epidemiologs Jurijs Perevoščikovs. Pēc epidemiologa paustā, Latvijā šis rādītājs ir sasniedzis aptuveni piecus gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas joprojām ir zemākais rādītājs visā Eiropā to valstu vidū, kur ir reģistrēti „Covid-19" pacienti. Tikmēr Baltijas valstu vidū visaugstākā „Covid-19" saslimstība tiek reģistrēta Igaunijā, kur šis rādītājs sasniedzis 31 gadījumu, kamēr Lietuvā – 24. Citviet Eiropā valstu starpā tiek konstatētas būtiskas svārstības saslimstības rādītājos. Visaugstākā
saslimstība joprojām tiek reģistrēta Spānijā, kur kopumā ir vairāk nekā 300 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.
Viss liecina, ka tuvojas otrais „Covid-19" vilnis, vien jācer, ka tas mūs tik sāpīgi neskars, ja būsim līdzatbildīgi.


25.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px