17. septembrī ugunsdzēsēji glābēji saņēmuši izsaukumu uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur kāds cilvēks bija apmaldījies mežā. Izmantojot autocisternas skaņas signālu un saziņu pa mobilo tālruni, cilvēkam tika norādīts virziens izkļūšanai no meža, tā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Tā kā cilvēki aktīvi dodas uz mežu pēc ogām, sēnēm, VUGD, kā ik gadu, atgādina – ievērojiet piesardzību, dodoties uz mežu! Ja iespējams, neejiet uz mežu vienatnē un, lai izvairītos no apmaldīšanās, centieties iegaumēt vietu, kur esat iegājuši mežā, kur esat pārvietojušies. Obligāti līdzi ir jāņem uzlādēts mobilais tālrunis, papildu drošībai vēlams paņemt līdzi arī ūdeni, enerģijas batoniņu (apmaldīšanās gadījumā tie var palīdzēt atgūt enerģiju), kabatas lukturīti, svilpi (ar ko signalizēt par savu atrašanās vietu) un kompasu, ja māk ar to rīkoties.
25.09.2020.