Sējas laiks lauku ļaudīm ir ļoti aizņemts, un pa svētku dienām zemnieku saimniecību īpašnieki, kas nodarbojas ar graudkopību, nevis atpūtās, bet strādāja tīrumos. Daudzviet Barkavas, Murmastienes, Ošupes, Mārcienas, Varakļānu un citos pagastos jau var redzēt apsētus laukus.
Par to, kā šopavasar sokas lauku darbi, vaicāju pagastu lauku attīstības speciālistiem.
Ošupes pagasta lauku attīstības speciāliste Inta Torgāne vērtēja:
– Cenšas visi, bet pēc aprīļa lietavām zeme ir pasmaga, ar sēšanu iet grūti. Kurš var un kur var, tur sēj. Pirmos cenšas iesēt vasaras kviešus, jo tiem ir ilgāks veģetācijas periods. Lielākie graudu audzētāji pagastā ir Aldas Jansones z/s "Lazdas", SIA "BARKA-INVEST". Graudus savām vajadzībām sēj arī bioloģiskās saimniecības, piemēram, Jāņa Mežuļa z/s "Stūrmežs", Jāņa Ozolnieka z/s "Burkāni". Patlaban ir labākais sējas laiks labībai.
Barkavas pagasta lauku attīstības speciālists Aleksandrs Šrubs:
– Barkavas pagastā neapsētu tīrumu nebūs, jo pagājušā gada graudu iepirkuma cenu kāpums veicina sēt labību. Cik esmu runājis ar zemniekiem, visi lielie saimnieki ir apmierināti un aprīļa baigās, maija sākumā tīrumos paspējuši izdarīt visu, kas ieplānots. Saulainajās maija dienās visi bija tīrumā no rīta līdz vēlam vakaram. Protams, dažās mitrākās vietās kanāla malā vēl augsnes apstākļi neļauj strādāt. Tos laukus apsēs beidzamos.
Kalsnavas pagasta lauku attīstības speciāliste Skaidrīte Cīrule: – Mūsu pagastā labību un rapsi lielākās platībās audzē Jānis Lūsis, SIA "Centa" īpašnieks, un lielākā daļa tīrumu ir apsēti. Visi jau cenšas nenokavēt sējas termiņus un iespēju robežās sēj un stāda. Dažiem jau kartupeļi ir zemē, citi stādīšanai gaida to brīdi, kad ābeles ziedēs. Šis pavasaris zemes darbiem ir labvēlīgs un cerīgs.
Autore: IVETA ŠMUGĀ