Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 10.09.2020.

Burtu lielums

Vairākas partijas ir apstrīdējušas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, ņemot vērā neaizzīmogotās vai neprecīzi aizzīmogotās vairāk nekā 600 vēlēšanu aploksnes dažos vēlēšanu iecirkņos galvaspilsētā, kuras nav pieskaitītas kopējam vēlēšanu rezultātam. Viedokli, vai šajā situācijā būtu jāpieņem lēmums par atkārtotu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu, lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātus Aleksandru Šrubu un Andri Sakni.

Tas būtu godīgāk
– Lai būtu godīgi, manuprāt, vēlēšanu rezultātus vajadzētu atcelt un rīkot jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ja ir pieļautas tādas neprecizitātes, tik lieli pārkāpumi un nav ņemts vērā pietiekami liels balsu skaits, kas var ietekmēt vēlēšanu galarezultātu. Būtu jāizvērtē arī konkrētu personu atbildība un jāsauc pie atbildības. Jaunu Rīgas domes vēlēšanu rīkošana būtu godīgāk gan pret tautu, gan visiem deputātu kandidātiem, kuri tajās piedalījās, jo ievēlēšanu domē jau var izšķirt viena balss, viens svītrojums vai pluss, – uzskata Aleksandrs Šrubs. – Pieļauju, ka viens no risinājuma variantiem varētu būt par nederīgām atzīto vēlēšanu zīmju pārskaitīšana, bet tad ir jāveic izmaiņas likumdošanā augstākajā līmenī vai jābūt rīkojumam no augšas, ja juridiski tas ir iespējams. CVK pilnvaras jau nav tik plašas, lai noskaidrotu, kāds ir neapzīmogoto vai ar iepriekšējās balsošanas zīmogu apzīmogoto aplokšņu un līdz ar to vēlēšanu rezultātos neieskaitīto aplokšņu saturs, jo tas ir pretrunā likumdošanai.

Tā ir nolaidība
– Es domāju, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti nav jāatceļ un jaunas vēlēšanas nav jārīko. Tā būtu pārāk liela naudas izšķērdēšana un diez vai spēku samērs salīdzinājumā ar 29. augustā vēlētāju izdarīto izvēli būtiski mainītos. Tiesa, deputāta kandidāta ievēlēšanu var izšķirt arī viena balss, kā tas, piemēram, bija 2009. gada Madonas novada pašvaldības domes vēlēšanās, – uzsver Andris Sakne. – Manā skatījumā, tā vienkārši ir konkrēto vēlēšanu iecirkņu komisiju nolaidība. Katrā ziņā man tas nav saprotams, kā komisijas priekšsēdētājs, sekretārs un pārējie komisijas locekļi var nepamanīt, ka vēlētājiem tiek izsniegtas neapzīmogotas aploksnes vai apzīmogotas ar iepriekšējās balsošanas zīmogu. Es tādu situāciju vienkārši nevaru iedomāties. Jājautā, par ko tad vēlēšanu komisiju locekļiem maksā naudu, ja ir tāda bezatbildība. Nedomāju, ka to varētu skaidrot ar pieredzes trūkumu, jo parasti vēlēšanu iecirkņu komisijās ievēlē gan jaunus komisijas locekļus, gan ar vēlēšanu darba pieredzi.



11.09.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px