Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Mīļākā krāsa ir mūzika”

LAURA KOVTUNA

Autors • 10.09.2020.

„Mīļākā krāsa ir mūzika”
Burtu lielums

LORETAI MĀLIŅAI ir iesācies atbildīgs mācību gads – šogad jāabsolvē 12. klase un jādomā par turpmākajām nākotnes iespējām. Tās varētu saistīties ar mūzikas jomu, jo tā ir Loretas esence un būtība. Uzaugusi Lubānā, kur līdz 9. klasei mācījusies Lubānas vidusskolā, šobrīd viņa turpina mācības Madonas pilsētas vidusskolas 12. klasē.

Vasarā Loreta kopā ar domubiedriem kā grupa „Žikivators" uzstājās Lubānā, pasākumā jaunajām grupām – „Svaigs"; veiksmīgais muzikālais sniegums pamudināja uzrunāt grupas aktīvo pārstāvi.

– Lai gan manas muzikālās spējas atspoguļojušās jau skolas korī un ansambļos, tomēr aktīvas muzicēšanas gaitas uzsāku 2015. gada pavasarī, kad sāku apgūt ģitārspēli pašmācības ceļā. Gadu gaitā esmu piedalījusies dažādos mūzikas un talantu konkursos, koncertos, kā arī savos solo koncertos. Spēlēju arī ar draugiem grupā „Žikivators". Kopā sanācām, kad aicināju draugus spēlēt manu pirmo solo koncertu 2017. gada vasarā. Lai gan vairāk virzos uz solo karjeru, tomēr ir patīkami dažreiz uzspēlēt grupā – esam uzstājušies gan koncertos, gan Jāņu ballē. Šā gada vasara bija īpaša ar to, ka izdevu savu debijas singlu „Tu vēl būsi mans draugs" (noklausāms youtube. – Aut.). Vēl viens no maniem spilgtākajiem un mīļākajiem sasniegumiem mūzikā līdz šim pavisam noteikti ir uzvara Aijas Andrejevas Valentīndienas muzikālajā konkursā (populārā dziedātāja sociālajos tīklos rīkoja konkursu, kurā dalībniekiem bija jāiesūta savs dziedājums kādai no Aijas dziesmām. – Aut.), kurā man un vēl divām meitenēm bija iespēja pavadīt dienu ar Aiju, kopā dziedāt, dalīties pieredzē un uzklausīt Aijas padomus. Man ir neizsakāmi liels prieks par iespēju iepazīt citus jaunos un jau pieredzējušos mūziķus. Šī tikšanās manā muzikālajā dzīvē ir ieviesusi lielas un patīkamas pārmaiņas. Radīt un muzicēt mani visvairāk iedvesmo jau pieredzējuši mūziķi, kā arī atbalstītāji, draugi un ģimene. Man ir izjūta, ka nevis eritrocīti, bet gan notis ir tās, kas sastāda lielāko daļu manu asiņu. Tā mani gan papildina, gan liek sevi iepazīt no jauna un pavisam neparasta leņķa. Ja ne dziedu vai spēlēju, tad pilnīgi noteikti klausos, jo nespēju iedomāties mirkli, kurā mana ikdiena nesastaptos ar mūziku. Ja no visām pasaules krāsām man jāizvēlas mana mīļākā, tā, bez šaubām, ir mūzika! – to, kā mūzika izkrāsojusi viņas dzīvi un ikdienu, pastāsta Loreta Māliņa.
Paralēli muzicēšanai un mācībām vidusskolā Loreta ir iesaistījusies arī dažādās jauniešiem aktuālās kustībās un organizācijās. Jau trīs gadus viņa aktīvi darbojas Lubānas novada jauniešu domē, kur kopīgiem spēkiem īstenoti vairāki skaisti sapņi un idejas. Loreta turpina: – Darbojoties jauniešu domē, manī pamodās vēl lielāka interese par dažādiem politiskajiem procesiem mūsu valstī, kā arī aktuālām problēmām mūsdienu sabiedrībā gan Latvijas, gan visas pasaules mērogā. Citu aktīvu jauniešu iedvesmota, sāku iesaistīties zero waste (bezatkritumu) kustībā „Pēdējais salmiņš". Zero waste kustības ietvaros esmu vadījusi vairākas sarunu pēcpusdienas skolās un jauniešu centros, kurās tuvāk iepazīstināju ar šo kustību un padomiem, kā to piekopt, kā arī piedalījusies pagājušā gada klimata streikā „Gājiens nākotnei".
Jauniete atzīst, ka zero waste kustība ir ļoti plaša, tā sevī ietver daudzas dzīvesveida izvēles. Ne visas no tām ir jāievieš savā ikdienā, uzlabojuma solis ir jau tas vien, ka cilvēki par to aizdomājas, dažādas nianses pa vienai iekļaujot arī savā dzīvē. – Nav jāatsakās no visa; var darīt kaut nedaudz, jo arī tas maina un atstāj pozitīvu ietekmi. Iesākumam tās var būt pavisam vienkāršas lietas – plastmasas maisiņus aizstāt ar auduma vai, sliktākajā gadījumā, papīra maisiņiem (tas gan samazina piesārņojumu, gan ietaupa naudiņu), plastmasas vienreizējās pudeles aizstāt ar termopudelēm vai stikla pudelēm, neizmantot vienreizējos salmiņus, bet tā vietā iegādāties un izmantot bambusa, silikona vai nerūsējošā tērauda salmiņus, nelietot košļājamās gumijas un tamlīdzīgi. Ja iespējams, censties aktīvāk šķirot atkritumus. Šie ir vienkāršākie un tikai daži no ieradumiem, ko esmu mainījusi arī savā ikdienā, – padalās Loreta.
12. klase ir atbildīgs laiks, kad jāsāk nopietnāk domāt arī par nākotnes plāniem profesionālā ievirzē. Varbūt Loreta to saista ar mūziku?
– Šobrīd savu nākotni redzu medicīnas novirzienā un esmu nopietni apņēmusies pie šī ceļa arī pieturēties. Mūzika, protams, vienmēr paliks manā dzīvē un ikdienā. Turpināšu radīt jaunu mūziku, pilnveidot sevi un iepriecināt gan sevi, gan citus ar svaigu mūziku un koncertiem, – jauniete sola.


11.09.2020.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px