Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas 18. augusta sēdē tika aktualizēts informatīvs jautājums par ceļa stāvokli Parka ielā, kur pirms gada uzklāts jauns segums.
Kā novērojis deputāts Andris Sakne, pie Parka ielas 4 gar ceļu sabiris daudz šķembu, akmentiņu: – Es uzskatu, ka tur ir par maz piķa. Šķembu pilns, iela ir diezgan bēdīgā stāvoklī. Varbūt jāpārstrādā? Vai arī tas tā paredzēts, ka šķembas mētājas pa malām?
Madonas novada pašvaldības projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists, ceļu inženieris Edgars Gailums skaidroja, ka šī ceļa virsma apstrādāta divkārši – divās kārtās nolejot piķi un pārberot akmentiņus, ko piebraukā.
– Liekais akmeņu daudzums ir jānoslauka nost, iespējams, ka tie radušies, automašīnām braucot. Tam, ka ceļš ir nedaudz nelīdzens, piekrītu, bet tā savā ziņā ir arī pamata problēma, jo tur netika mainīta pilna konstrukcija. Darbi tika veikti pagājušajā gadā, garantijas laiks ir 3 gadi, – informēja Edgars Gailums.
Tā kā Parka ielas virskārta tika ņemta nost, deputāts Andrejs Ceļapīters izteicās, ka tik lielām pamata problēmām nevajadzētu būt. – Tad tā tomēr ir būvnieka problēma. Uzskatu, ka līdzīgas problēmas sagaida arī Mētrienas Centra ielu. Tajā ir ļoti daudz iebraucamo celiņu, visos pagriezienos šķembas tiks nestas ārā. Šāds seguma risinājums der gariem gabaliem, kur nav asu pagriezienu vai iebraucamo ceļu. Tikmēr cena, salīdzinot ar šo piedāvājumu, asfaltbetonam ir teju vai izlīdzinājusies, bet tās ir nesalīdzināmas kvalitātes, – diskutēja Andrejs Ceļapīters.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs rosināja Madonas novada projektu ieviešanas nodaļas speciālistiem vērsties pie būvnieka. Ja darbs ir veikts nekvalitatīvi – kamēr vēl ir spēkā garantija, lai tas tiktu pārstrādāts. Savukārt jau šobrīd iela no sabirušajiem akmentiņiem jānoslauka, teica Edgars Gailums.
DĀVJA VECKALNIŅA foto
26.08.2020.