Lazdonas pagasta sieviešu klubiņa – biedrības "Smaidas" – devīze ir "Ej dzīvē ar smaidu, jo smaids uzvar naidu!". Pateicoties biedrības "Smaidas" vadītājas Ināras Fedotovas prasmei rakstīt projektus, Lazdonas pagasta padomē ir atjaunota vēl viena aktīvu ļaužu sanākšanas telpa.
1. maijā biedrība "Smaidas" aicināja uz divu Leader+ programmas projektu noslēguma pasākumu labiekārtotajās pulcēšanās telpās, kur "viss notiek". Ināras Fedotovas koordinētie divi projekti, ko iesniedza Madonas novada fondā, – "Telpu renovācija "Smaidām"" un "Amatnieku centra iekārtošana" – ir īstenoti, un 1. maijā notika svinīga telpu atklāšana.
Ikdienā te strādā kultūras un sporta darba organizatore Liana Gunta Erele, trešdienās pulcējas rokdarbu pulciņš, savas sanāksmes šeit rīko "Smaidas".
– Mēs te teātri spēlējam, dziedam, pat uzdancojam, kad vajag, te šujam, adām, veram pērlītes, – raksturoja Liana Gunta Erele, kas darbojas arī klubiņā "Smaidas".
– Mēs kā rokdarbu pulciņš neesam reģistrējušies, bet, lai piesaistītu finanses ideju īstenošanai, iniciatīvu uzņēmās biedrība "Smaidas", un Inārai projekti "iet no rokas", – par paveikto telpu iekārtošanā un iespēju te strādāt rokdarbu pulciņam ir gandarīta arī pulciņa vadītāja Vanda Podiņa. Par godu projektu noslēguma pasākumam tika sagatavota neliela rokdarbu izstāde.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto