Noslēdzot Madonas Lauku attīstības biroja organizētos apmācību kursus vides tūrismā, interesentiem un lauku sētu saimniekiem bija brīnišķīga iespēja doties izbraukumā. Maršruts 25. aprīlī mūs veda uz Mārcienas, Bērzaunes un Vestienas pagastu.
„Mārcienas muižā" lielāko interesi izraisīja hostelis, pirtiņa un grila mājiņa dīķī to demokrātiskuma dēļ, jo mēs skaidri apzināmies, ka pārējais kūrorta komplekss ir gandrīz neatkārtojams un neiespējams lauku tūrisma komersantam jebkādā nozīmē.
„Piekūnos" vides gide Anita Ločmele mūs izvadāja pa meža un lauku takām pie visiem dabas objektiem. Ar katru saistās kāds stāsts – šo Mīlestības akmeni viņa maz pamazām vien atrakusi no 1991. līdz 2002. gadam. Tā enerģijas iedarbība var būt gan neitrāla, gan izraisīt negaidītas emocijas (asaras skaidrā dienas laikā), bet enerģiju var just, tikai jāieklausās sevī. Visam vajadzīgs laiks.
„Pakalniešos" mūs sagaidīja hrestomātiska (labestīga, pacietīga, tēlā iejutusies, sirsnīga, zinoša) gide – meža gudrību sargātājas Pūces saimniece Inese Mailīte. Viņas vadībā izgājām meža iemītnieku mājvietu īso kursu un kā komanda šķērsojām „saindēto upi", teorētiski visi izdzīvojot.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.05.2008.
Autore: ILUTA PUZĀNE