Pagājušajā sestdienā Madonas pilsētas vēsturiskajā tirgus vietā – Saieta laukumā – jau otro gadu notika pavasara gadatirgus „Viss dārzam". Atšķirībā no pērnā gada šoreiz ne tirgotājus, ne pircējus neatbaidīja ne sniegus, ne lietus un arī ne si-noptiķu solītā vētra, jo laika apstākļi bija vienkārši ideāli.
Saulains un vasarīgi silts laiks rosināja ne vienu vien madonieti (un
ne tikai pilsētas iedzīvotājus, bet arī daudzus no kaimiņu pagastiem)
doties uz Madonas centrālo laukumu, lai izvēlētos ko noderīgu savas
mājas, lodžijas, balkona izdaiļošanai, padarot tos ziedošus visu vasaru.
Pavisam tirgū piedalījās vairāk nekā 50 tirgotāju gan no Madonas rajona, gan no Kurzemes, gan citiem Latvijas novadiem un pat no Lietuvas.
Lietuvieši aicināja pirkt ne tikai tradicionālos puķu stādus, bet par Ls 2 piedāvāja arī pavisam ko interesantu – ogulāju stādu-hibrīdu, kas vienlaikus ražo gan avenes, gan zemenes. Šis krūms izaugot apmēram 1,5 m garš, un, iestādot to tagad, jau šogad varēšot nogaršot pirmās piecas sešas saldi skābenas ogas. Tas ātri vairojoties un esot ļoti dekoratīvs.
Andele, kā saka, visiem gāja no rokas. Ne velti daudzi tirgotāji, piemēram, stādu audzētāja Rūta no Cesvaines, lūdza īpaši lielu paldies pateikt Madonas pilsētas pašvaldībai par šādas tradīcijas iedibināšanu un lielo pretimnākšanu, no stādu audzētājiem un citiem tirgotājiem neiekasējot tirdzniecības nodevu.
– Šurp braucot, šaubījos, vai būs daudz tādu, kas, ņemot vērā samērā vēso pavasari, pirks puķu stādus. Taču interese patiešām ir liela un tos iegādājas ļoti daudzi, – apgalvoja Rūta.
Pirmie tirgotāji ar savu preci ieradās jau agri no rīta, un arī pircēji negaidīja oficiāli izsludināto tirgus sākumu, bet sāka pulcēties krietni pirms deviņiem. Viņus gaidīja plašs dekoratīvo un mūžzaļo augu un koku klāsts, rožu, ziemciešu un vasaras puķu stādi un sīpoli, augļu koku, vīnogulāju, ogu krūmu un sēklas kartupeļu izvēle.
Kartupeļus varēja iegādāties pat par 20 santīmiem kilogramā. Kā „Staram" atzina viena no kartupeļu audzētājām, ar tik lielu pircēju pieprasījumu, ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, nemaz nebija rēķinājusies – pērn kartupeļus veduši atpakaļ uz mājām, bet šogad bijis jābrauc tiem pakaļ.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.04.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto