Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Viss ir mūsu pašu rokās

ZANE BIKOVSKA

Autors • 23.07.2020.

Burtu lielums


Vēl pavisam nedaudz, un jūlijs būs noslēdzies, tam sekos augusts – vasaras pēdējais mēnesis, kas paskries vēl ātrāk. Cik tad vairs ilgi, un pie durvīm klauvēs jaunais mācību gads. Radio un televīzijā pamazām izskan reklāmas, kas vecākus aicina laikus parūpēties par savu atvašu skolas somām, piepildot tās ar visu mācībām nepieciešamo. Krāsains papīrs, klades, burtnīcas, otiņas, flomāsteri un daudz kas cits – tas viss skolēniem būs vajadzīgs arī šogad. Neatbildēts paliek tikai viens jautājums, vai mācības septembrī atsāksies ierastajā ritmā vai turpināsies attālināti.

Vīrusa rezultātā radītajā situācijā iesaistītajām pusēm ir katrai savs viedoklis – vecāki un skolotāji uzskata, ka mācības sniedz jēgu un saturu tikai tad, kad stundas notiek klātienē; lielai daļai bērnu mācīšanās sokas mājās, bet epidemiologi un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji aicina uz situāciju raudzīties nevis emocionāli, bet gan racionāli.
Ir skaidrs, ka nekad visiem viss nepatiks vienādi un domas atšķirsies vienmēr, bet dzīvē ir mirkļi, kad mums sevi jāļauj vadīt nevis jūtām, bet saprātam. Pasaulē „Covid-19" upuru skaits joprojām turpina pieaugt, jauni gadījumi tiek reģistrēti arī Latvijā un abās mūsu kaimiņvalstīs. Šis ir tas moments, kad mums visi par un pret ir jāizvērtē racionāli, mierīgi un apdomīgi, kā arī nopietni, lai nepakļautu briesmām sevi un citus. Daudzi ir neapmierināti ar publisko masu pasākumu atcelšanu un valdības ieviestajiem drošības noteikumiem, bet jāņem vērā, ka tas tiek darīts, lai pasargātu Latvijas iedzīvotājus. Kāpēc tik daudzi nevēlas to saprast?
Kādā dienā, braucot autobusā uz darbu, dzirdēju, ko autobusa vadītājs teica vienam no pasažieriem, kurš neievēroja norādījumus: „Ja tev neinteresē sava veselība, padomā vismaz par citiem! Viņiem taču nav jācieš tikai tāpēc, ka tev kaut kas nepatīk un par visu – vienalga!" Mums ir jāizturas atbildīgi pret notiekošo un jāatceras, ka tikai kopīgiem spēkiem izdosies apkarot vīrusu un mazināt tā izplatību.
Vai bērni rudenī atgriezīsies skolas solos? Kad pavisam tiks atcelti vēl spēkā esošie drošības pasākumi? Vai nākamgad mēs atkal varēsim doties uz saviem iecienītajiem festivāliem un pasākumiem? Kad veikalos un TV vairs neskanēs reklāmas par divu metru distances ievērošanu, roku mazgāšanu? Tas viss ir atkarīgs no pašiem. Mēs visi taču vēlamies atgriezties savā ikdienas dzīvē, kāda tā bija, pirms marta mēnesī tika pasludināta ārkārtas situācija. Mēs visi vēlamies aizmirst šo murgu un atgriezties realitātē. Šī ir tā reize, kad es pavisam noteikti varu apgalvot – viss ir mūsu pašu rokās.

24.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px