Ceturtdien, 24. aprīlī, Rēzeknē deviņas sociālās darbinieces no Madonas rajona aizstāvēja kvalifikācijas darbus studiju programmā „Sociālās palīdzības organizators".
Eiropas Sociālā fonda projekta „Sociālās palīdzības organizatoru izglītība Madonas un Ludzas rajonā" ietvaros no Madonas rajona vietējām pašvaldībām Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā „Attīstība" mācījās deviņi sociālie darbinieki un ieguva 1. līmeņa augstāko profesionālo izglītību programmā „Sociālās palīdzības organizators".
Augstskolā izglītību ieguva Barkavas, Dzelzavas, Kalsnavas, Lazdonas, Mārcienas, Vestienas pagasta, Ērgļu un Lubānas novada, Madonas pilsētas domes sociālie darbinieki. Šobrīd rajona vietējās pašvaldībās strādā 31 speciālists, 84% ir atbilstoša izglītība.
Ārija Ikauniece no Lazdonas pagasta „Staram" pastāstīja: – No šīm studijām ieguvu ļoti daudz – kā brīvi justies sabiedrībā, runāt ar klientiem, ar vadību. Cenšos saprast, ko es savā darbā daru.
Mācības man ir palīdzējušas būt drošākai, protams, arī no profesionālā viedokļa. Ļoti daudz deva psiholoģija – pašam sev, darbam un ģimenei, – savos ieguvumos dalījās Mārcienas pagasta sociālā darbiniece Anita Glaudaine.
Savukārt, Dzidra Riekstiņa, Ērgļu novada sociālās palīdzības organizatore, stāstīja: – Sociālo darbu iedomājos savādāk, ka vairāk būs jāstrādā ar pensionāriem, jāpalīdz viņiem, bet izrādījās, ka lielākā problēma ir pusaudži un vecāki, kam ir problēmas ar bērnu audzināšanu. Šajā jautājumā augstskola ļoti palīdzēja.
Alla Piņķe, Vestienas pagasta sociālā darbiniece, atzina: – No studijām ieguvu daudz sava redzesloka papildināšanai, izpratu darbu ar dažāda rakstura un vecuma klientiem. Domāju, ka tagad ir daudz vieglāk strādāt. Ja rodas iespēja mācīties, iesaku to izmantot visiem sociālajiem darbiniekiem, jo ieguvēji būs gan viņi paši, gan cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība.
Autore: AGRITA NUSBAUMA