Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Viens no lielākajiem elektromobiļu autoparkiem Baltijā

SANDRA EGLĪTE, ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste

Autors • 09.07.2020.

Viens no lielākajiem elektromobiļu autoparkiem Baltijā
Burtu lielums

Otrdien, 7. jūlijā, Rīgā darbību uzsācis lielākais koplietošanas elektroautoparks Latvijā; tā izveidē uzņēmums „Fiqsy" ieguldījis aptuveni trīs miljonus eiro, no kuriem 2,4 miljoni saņemti aizdevuma veidā no ALTUM „zaļā" finansējuma programmas.

Ar ALTUM līdzfinansējumu uzņēmums „Fiqsy" ir spēris nākamo soli zaļākai ikdienai, papildinot esošo skrejriteņu parku ar 100 jauniem „Renault ZOE" elektromobiļiem, kas lietošanai būs pieejami ikvienam interesentam. Tādējādi kopējais elektroautomobiļu skaits Latvijā pieaugs par teju 10%, sniedzot būtisku ieguldījumu ilgtspējīga un videi draudzīga transporta attīstīšanā.
Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs: „Ilgtspējīga domāšana ir uzņēmējdarbības attīstības nākotne. Lai Latvija dotu pienesumu Eiropas zaļā kursa mērķu sasniegšanai, arvien vairāk investīciju ir jāmērķē gudri un ilgtspējīgi. Investīcijas jaunos uzņēmumos un inovācijās, īpaši tajās, kas saistītas ar "klimatam draudzīgu" produktu un procesu izstrādi, ir arī mūsu nākotnes konkurētspējas iespēja. Turklāt šīs investīcijas palīdzēs radīt jaunas darbavietas, dodot impulsu tautsaimniecības attīstībai. Man ir prieks šodien redzēt lielisku piemēru, ka Latvija var īstenot ilgtspējīgus projektus un ka valsts var dot savu ieguldījumu, lai to sekmētu."
Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: „ALTUM sadarbība ar „Fiqsy" ir lielisks piemērs tam, ka ALTUM kā attīstības finanšu institūcija var veicināt ilgtspējīgu, videi draudzīgu uzņēmējdarbības projektu īstenošanu. Redzam, arvien pieaug interese no uzņēmējiem, kas vēlas ieviest risinājumus energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jomā, un esam gandarīti, ka varam uzņēmējiem šādu finansējumu piedāvāt. Potenciāls šādu projektu īstenošanai Latvijā ir ļoti liels. Emitējot „zaļās" obligācijas, kapitāla tirgū esam piesaistījuši finansējumu videi draudzīgu biznesa projektu īstenošanai, tāpat zaļo projektu finansēšanai esam piesaistījuši resursus no Eiropas Investīciju bankas. Mūsu klientu īstenotie projekti pierāda, ka ieguldījumi tiek atpelnīti ar uzviju."
Finansējums uzņēmumam „Fiqsy" piešķirts ALTUM energoefektivitātes programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM „zaļo" obligāciju emisijas ieņēmumiem 20 miljonu eiro apmērā. Līdz šim ALTUM izsniedzis aizņēmumus energoefektīviem projektiem tādās nozarēs kā centrālā siltumapgāde (28%), kokapstrāde (15%), dārzeņu audzēšana (10%), ilgtspējīgs transports (10%), LED apgaismojums (8%), metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošana (8%), elektroenerģijas ražošana (8%) un citi (13%). Starp aizdevuma saņēmējiem ir gan mikro (34%), gan mazi (41%) un vidēji (21%), gan arī lieli uzņēmumi (2%).
Māris Avotiņš, uzņēmuma „Fiqsy" vadītājs: „Redzam, ka mainās gan cilvēku paradumi, gan atvērtība pakalpojumiem, kas ļauj ieekonomēt laika un naudas resursus un efektīvāk plānot savu ikdienu. Tajā pašā laikā arvien vairāk tiek aktualizēti jautājumi par vides un gaisa piesārņojuma mazināšanu, efektīvākiem un zaļākiem transporta un mobilitātes risinājumiem pilsētās. Tas dod iespēju attīstīties gan koplietošanas, gan elektrisko auto pakalpojumiem. Mēs ceram, ka ar šo projektu spēsim izdarīt grūdienu ne tikai koplietošanā, bet arī elektrisko automašīnu lietošanā, jo izaicinājums lielajām pilsētām nav mainījies – pilsētas centrā ir piesārņojums, katru gadu palielinās auto skaits, ir ierobežota vieta, kur novietot privāto transportu."

10.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px