1. jūlijā spēkā stājas Administratīvās atbildības likums, ar kuru kopā lietošanā tikusi nodota Administratīvo pārkāpumu procesa atbalsta sistēma (APAS). Attiecīgi administratīvā pārkāpuma protokoli līdzšinējā izpratnē vairs nepastāv; turpmāk tie tiks sastādīti elektroniski.
Kā uzsvēra iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, administratīvā pārkāpuma protokoli elektroniskā veidā ieviesti un APAS izstrādāti, lai modernizētu dienestu ikdienas darbu, lai Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt ātrākus un kvalitatīvākus drošības pakalpojumus.
Ja līdz 1. jūlijam, kā uzskatīja ministrs, nelietderīgi daudz laika tika tērēts, lai administratīvos protokolus sarakstītu ar roku uz papīra, līdz ar Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanos sākusi funkcionēt sistēma, kas paātrinās procesus policijas ikdienas darbā. Tas ļaušot gan ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, gan arī atslogot cilvēkresursus.
APAS sistēma nebūs tikai datu uzskaites sistēma, bet gan sistēma, kas nodrošinās elektronisku administratīvā pārkāpuma procesa veikšanu, sākot ar brīdi, kad tiek pieņemts lēmums par atteikumu uzsākt procesu vai procesa uzsākšanu un beidzot ar datu dzēšanu. Tāpat arī sistēmā tiks nodrošināta automatizēta dažādu lēmumu sagatavošana, pamatojoties uz sistēmā ievadītajiem datiem.
Valsts policija atgādināja -ja saņemts sods par administratīvo pārkāpumu (sākot no šā gada 1. jūlija), tas ir jāapmaksā 30 dienu laikā. „Kā jau ierasts, iepriekš daudzi gaidīja tehniskās apskates datumu, lai veiktu soda apmaksu, bet tagad, ja tas netiks apmaksāts 30 dienu laikā, informācija tiek nodota tiesu izpildītājam," brīdināja Valsts policija.
07.07.2020.