Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

A. Kalvīša pārvēlēšana

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 02.07.2020.

Burtu lielums

Otrdien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta amatā atkārtoti tika ievēlēts Aigars Kalvītis, kas pirms četriem gadiem šajā amatā nomainīja Kirovu Lipmanu, kas savukārt pie LHF vadības stūres bija ļoti daudzus gadus – kopš 1998. gada, līdz 2016. gada 7. oktobrī visai negaidīti tika gāzts no hokeja vadības troņa. Viedokli par A. Kalvīša pārvēlēšanu lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu, ilggadēju hokeja līdzjutēju Rihardu Saulīti.

Hokejam grūti laiki
– Latvijas hokejam ir grūti laiki, bet neba Kalvītis ir pie tā vainīgs. Viņš drīzāk ir tas, kurš var piesaistīt naudu Latvijas hokeja pastāvēšanai. Hokejs ir dārgs sporta veids, un tam ir nepieciešami lieli finanšu līdzekļi. Nauda spēlē ļoti lielu lomu. Katrā ziņā nedomāju, ka Aigars Kalvītis ir tas sliktākais Latvijas hokeja dzīves vadītājs, viņa pārvēlēšanu LHF prezidenta amatā vērtēju neitrāli. Es gan pieļauju, ka iepriekšējam ilggadējam LHF prezidentam Kirovam Lipmanam pluss bija tas, ka viņam kontaktu, manuprāt, bija vairāk, – atzīst Rihards Saulītis. – Zināmā mērā var piekrist tam, ko sacīja Aigars Kalvītis, ka nākamajos četros gados lielākais izaicinājums būs saglabāt šobrīd esošo hokeja sistēmu.
Izteikti redzams, ka basketbolam Latvijā ir pacēlums, turpretim Rīgas „Dinamo" paliek pēdējās vietās Krievijas Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), kaut gan ārzemju klubos spēlē daudz labu Latvijas hokejistu. Piemēram, es nevaru saprast, kāpēc Rīgas dinamieši pagājušajā sezonā palika iepriekšpēdējā vietā, jo sezonas sākums bija daudzsološs. Šķiet, ka spēcīgs ir arī komandas sastāvs, vienīgi – kāpēc tajā nespēlē visi labākie Latvijas hokejisti. Neticu, ka Dārziņš, Karsums un citi ir tik ļoti „pret" pārstāvēt Latvijas hokeju KHL. Vai tiešām viņiem citās komandās maksā tik lielas algas, ka Rīgas „Dinamo" šai ziņā nestāv klāt? Neticu! Bet ja tur neko nav iespējams mainīt, tad jau jādomā, vai vērts turpmāk spēlēt KHL, varbūt jāmeklē citas iespējas.
Katrā ziņā es uzskatu, ka labākajiem Latvijas hokejistiem būtu jāspēlē vienviet, ņemot vērā, ka Rīgas „Dinamo" ir Latvijas hokeja izlases bāze. Uzskatāms piemērs tam ir Krievijas hokeja izlase. Ko tai dod spēcīgie hokejisti, kuri spēlē dažādās pasaules malās, ja, sanākot kopā, tie nespēj uzvarēt svarīgākajos starptautiskajos turnīros? Bāzes komandai, manuprāt, ir jābūt jebkuras valsts izlasei.
Cerams, ka LHF prezidenta Aigara Kalvīša vadībā strādās arī šajā virzienā un spēs panākt vēlamās izmaiņas, nepieciešamības gadījumā kaut vai sezonas vidū mainot arī komandas treneri, ja skaidri redzams, ka viņš nevelk un nespēj atrast kopīgu valodu ar komandu, lai būtu kā vienots mehānisms, jo bez tā nav iespējams uzvarēt un gūt panākumus, kas iedvesmotu gan pašus, gan hokeja fanus.



03.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px