Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nākamais mācību gads

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.06.2020.

Burtu lielums

Trešdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš uzsvēra, ka, ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tiek plānots, ka mācības skolās septembrī atsāksies klātienē. Viņš norādīja, ka gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija būtiski mainīsies, ministrija „ātri lems, ko tālāk darīt". „Ja šāda likumsakarība iestājas, ir iespēja turpināt mācību procesu attālinātā režīmā. IZM strādās visu vasaru, lai digitalizētu mācību saturu," pauda R. Znotiņš.

Viedokli par iespēju skolēniem, uzsākot jauno mācību gadu, atgriezties skolas solos lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru.

Skolas solos jāatgriežas
– Ja situācija līdz septembrim nepasliktināsies, tad „Covid-19" pirmo vilni varētu arī noslēgt, bet vēl jau ir divi mēneši. Šajās dienās ar jauno koronavīrusu inficēto skaits tik tiešām nav liels, bet, protams, ir jāseko, kā notikumi attīstīsies tālāk. Tie, kam ir mazi bērni un mazbērni, ļoti labi zina, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, vīrusi tiek iznēsāti pa mājām. No oktobra līdz decembra vidum bērni slimo diezgan pamatīgi, bet tie ir dažādi vīrusi. Dod Dievs, lai kovids kaut kur kādā no skolām neieperinātos! Taču pie mācībām klātienē ir jāatgriežas, – uzskata Andrejs Ceļapīters. – Arī mācību procesa norise attālināti bija labs mēģinājums, bet šī pieredze ir jāapkopo un mācības attālināti ir jāpilnveido. Ir jāapgūst arī portālos izliktais mācību materiāls. Ir vasara, kad ļoti labi varētu safilmēt un jau tagad, gatavojoties iespējamajam otrajam vilnim, izveidot mācību materiālu, piesaistot labākos Latvijas skolotājus, aktierus, režisorus. Šāds apmācību formāts saucas „apgrieztā klase", kad bērni nevis mājās pilda mājasdarbus un skolā klausās lekciju, bet gan noskatās nofilmēto, nākamās dienas ikdienas stundai domāto materiālu apmēram 25 minūšu garumā, aizpilda testus, kuri nonāk pie skolotāja, kad programma tos ir jau apstrādājusi, un viņš redz arī problēmas ar jaunās vielas uztveri. Savukārt kontaktstundās klātienē skolotājs maksimālo uzmanību velta, skaidrojot pēc iespējas pamatīgāk skolēniem mazāk saprotamās vietas. Tā, manā skatījumā, ir brīnišķīga metode, kuru, kovida mudināti, varētu ieviest apmācībai gan tagad, gan nākotnē, lai visi bērni, kas sporto, piedalās olimpiādēs vai slimo, arī varētu apgūt mācību vielu, būdami prombūtnē un mācību procesā piedaloties attālināti. Tā ir ļoti laba lieta, kas šajā laikā iesākās, bet to vajadzētu pilnveidot un pacelt jaunā kvalitātē.


19.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px